بازار بزرگ ارز دیجیتال پس از خوابی عمیق، مجددا به رنگ سبز درآمده و هفته خوبی را سپری می کند. با توجه به افزایش قیمت مجدد بیت کوین تا قیمت 47 هزار دلار، رمز ارز های محبوب دیگری در این بازار نیز دچار افزایش قیمت شده و بازار کاملا در روندی گاوی قرار گرفته است. همچنین بر اساس گزارش Nomics، از بین 50 توکن برتر بر اساس ارزش بازار، هیچ یک از آن ها موقعیت خود را از دست نداده اند.

 

 

ارز های دیجیتالی که در این هفته افزایش قیمت داشته اند

بر اساس داده های CoinGecko، با افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم، سرمایه کل بازار رمزنگاری امروز برای اولین بار از تاریخ 19 می، به بالای 2 تریلیون دلار رسید. با روند حال حاضر تحلیلگران مجرب بازار ارز دیجیتال عقیده دارند بیت کوین و اتریوم در حال نزدیک شدن به رکورد قبلی خود هستند و بازار در روند صعودی ادامه می دهد. در این بین برخی از رمز ارز ها که به ترتیب در زیر نام برده ایم در رشد ارزش بازار ارز دیجیتال به بیش از 2 تریلیون دلار تاثیر گذاری بسزایی داشته اند و باعث جان گرفتن دوباره بازار شده اند.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بی رقیب بیت کوین، در هفته گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است و در زمان نوشته شدن این مقاله به بیش از 47 هزار دلار دست یافته است. به گفته یکی از تحلیل گران محبوب بازار به نام جاستین بنت، اگر قیمت بیت کوین تا اوج قبلی خود یعنی 64 هزار دلار بالا برود تا پایان سال قیمت به 200 هزار دلار نیز افزایش خواهد یافت، البته بیت کوین تنها رمز ارزی نیست که مجددا به روند صعودی بازگشته بلکه ارز های رمز نگاری شده دیگری که در ادامه نام برده ایم نیز از پیشرفت قابل توجه ای برخوردار شده اند.

 

 

تحلیل قیمت اتریوم

اتریوم که پس از بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال جهان می باشد، هفته گذشته با اعمال هارد فورک لندن که قرارداد های هوشمند را به شبکه متصل کرده، دچار افزایش قیمت چشمگیری شده و در روند صعودی باقی مانده است. این هاردفورک با هدف کاهش هزینه های گس اتریوم و در نهایت کاهش هزینه تراکنش ها اعمال شده که تنها 24 ساعت پس از به اجرا درآمدن آن، قیمت اتریوم به رکورد قبلی خود نزدیک و نزدیک تر شد.

 

 

تحلیل قیمت کاردانو

کاردانو نیز که یکی از بهترین رمز ارز های کاربردی بازار کریپتو است که طی یک هفته اخیر بیش از 50 درصد رشد قیمتی داشته و در رتبه 3 رمز ارز های برتر جهان قرار گرفته است. این رمز ارز محبوب مانند اتریوم یک هارد فورک جدید به نام لندن بر روی شبکه بلاک چین خود اعمال کرده است که علت اصلی افزایش قیمت اخیرش بوده.

طبق این هارد فورک، قرارداد های هوشمند به شبکه بلاک چین متصل شده و امکان دسترسی به حوزه دیفای و فعالیت در آن برای کاربران شبکه کاردانو امکان پذیر شده که تغییر عظیمی برای رمز ارز ADA می باشد. با توجه به آپدیت های جدید اتریوم و کاردانو، رقابتی جالب میان این دو غول بلاک چین شکل گرفته است که همین امر نیز باعث افزایش قیمت کاردانو شده.

 

 

تحلیل قیمت دوج کوین

دوج کوین رمز ارز تحت حمایت ایلان ماسک، در دو روز گذشته بیش از 12 درصد افزایش قیمت داشته و بازدهی بسیار مناسبی به سرمایه گذاران خود ارائه داده است. همچنین می توان رشد دوج کوین در این یک هفته اخیر را بیش از 40 درصد تخمین زد که همین امر باعث شده این رمز ارز محبوب در رتبه 7 بازار قرار بگیرد. Dogecoin در چند ماه گذشته دوران سختی را پشت سر گذاشت و قیمت آن در ماه می در میان روند صعودی کریپتو به بالاترین سطح خود یعنی 0.7380 دلار رسید اما پس از آن با سقوط بازار ارز دیجیتال قیمت دوج کوین نیز بیش از 78 درصد کاهش یافت. در حال حاضر تقریبا یک هفته است که دوج کوین در روندی صعودی قرار دارد و رشد قابل توجهی داشته است.

 

 

در کل می توان گفت روند نزولی بازار کریپتو کارنسی به پایان رسیده و ارز های رمز نگاری شده گوناگونی در حال بازگشت به جایگاه خود می باشند. علاوه بر رمز ارز های نام برده شده در بالا ارز هایی مانند ریپل (XRP)، بایننس (BNB) و چندین توکن محبوب دیگر نیز در روند صعودی قرار گرفته و شامل افزایش قیمت های چشمگیری بوده اند.