امروزه از بیت کوین گرفته تا رمز ارز های پایه دیگر ارز دیجیتال در زندگی افراد نقش مهمی را ایفا کرده و بسیار پر رنگ شده است. می توان گفت ساتوشی ناکاماتو با اختراع بیت کوین کل بازار خرید و فروش جهانی را فتح کرده و این ارز دیجیتال کاربردی تبدیل به یکی از بزرگ ترین منابع سرمایه گذاری معامله گران شده است. اما به غیر از بیت کوین رمز ارز های دیگری نیز وجود دارند که در این هفته پیشرفت خوبی داشته و تریدر ها باید به آنها توجه ویژه داشته باشند.

 

 

اهمیت ارز دیجیتال در زندگی امروزی

همانطور که شاهد هستیم جهان روز بروز از فناوری و تکنولوژی پیشرفته تری رونمایی می کند، بیت کوین و انواع ارز دیجیتال از همین فناوری های پیشرفته هستند که مسیر زندگی افراد را تغییر داده اند. علاوه بر آن فناوری بلاک چین یکی از امن ترین پایگاه های داده است که برخی از ارز های دیجیتال مانند بیت کوین بلاک چین اختصاصی خود را دارند. از تغییراتی که ارز دیجیتال در زندگی بشریت ایجاد کرد می توان به معامله مستقیم و بدون واسطه، امنیت بالای تراکنش ها، انجام تراکنش های بین المللی و نقدینگی بالا اشاره کرد. در ادامه مقاله 4 رمز ارز برتر این هفته را تشریح کرده ایم.

 

بیت کوین در اوج قله

اواخر بهمن ماه بیت کوین تا سطح 58،000 دلار بالا رفت و رکورد تاریخ خود را شکست اما پس از آن دوباره به سطح 50،000 دلار کاهش یافت. از اوایل بهمن ماه تا کنون به صورت روزانه نوسانات شدید قیمت را شاهد بودیم و این سومین باری است که قیمت در کانال 57 هزار دلار ثبت می شود. اگر فعالیت بازار گاوی ادامه یابد و بیت کوین موفق به شکست سطح 60 هزار دلار بشود هدف بعدی آن سطح 72 هزار دلار است. تمام نمودار های تحلیل تکنیکال نشان می دهند قیمت بیت کوین در روز های آینده صعودی خواهد بود و تا پایان ماه جاری به سطح 72 هزار دلاری دست میابد. اما اگر افراد در گروه خرس ها باعث پایین آمدن قیمت و تغییر شاخص 20 روزه نمودار EMA بشوند قیمت ممکن است تا سطح 44 هزار دلار اصلاح بخورد، جنگ میان بازار گاوی و خرس ها باعث هر چه بیشتر نوسان قیمت در بازار خرید و فروش رمز ارز می شود و فقط باید منتظر موفقیت یکی از آنها بود. خرس ها و بازار گاوی از اصطلاحات ارز دیجیتال می باشند.

 

 اتریوم پادشاه آلتکوین ها 

همانطور که بیت کوین در یک ماه اخیر از نوسانات شدید قیمتی برخوردار بود قیمت اتریوم نیز با تغییراتی مواجه شد. در حال حاضر اتریوم با قیمت 1770.68 خرید و فروش می شود که اگر گروه خرس ها موفق به دستکاری در بازار بشوند و خط میانگین نمودار RSI کمی پایین تر از نقطه میانگین شروع به فعالت کند قیمت به سطح 1،455 و سپس به 1،289 خواهد رسید. اما اگر بازار گاوی تاثیر بگذارد و خط میانگین بالا تر از نقطه میانگین ثبت شود قیمت به جایگاه 1،879.91 دلار می رسد. 

 

 

ارز دیجیتال بایننس

یکی دیگر از بهترین کوین ها در عرصه ارز دیجیتال بایننس است که در تاریخ 21 اسفند به سطح 309.49 دلار دست یافت که طبق تحلیل نمودار day’s candlestick بازار گاوی موفق به حفظ موقعیت بالای 309.49 نبود. با این حال خرس ها امروز سعی کردند بایننس را به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه فرو برده و قیمت را به سطح 239 دلار کاهش بدهند اما شاخص long tail نشان دهنده خرید و تقاضا بالا برای binance است. با تقاضای بالای معامله گران برای خرید بایننس خط میانگین RSI در نقطه مثبت قرار گرفته که این یعنی در چند روز آینده قیمت بین 265 تا 309.49 دلار حفظ شده و موفقیت بازار گاوی مشاهده می شود. اگر خریداران حمایت خود را از سطح 309.49 دلار نشان بدهند قیمت موفق به کسب بالاترین جایگاه 348.69 دلار خواهد شد اما اگر گروه خرس ها موفق شوند و قیمت بایننس اصلاح بخورد ممکن است تا سطح 215 دلار پایین بیاید.

 

 

ارز دیجیتال پولکادات

در تاریخ 20 اسفند Polkadot به سطح 39.60 دلار رسید. گروه خرس ها امروز تلاش کردند قیمت پولکادات را کاهش دهند اما طبق شاخص میانگین 20 روز EMA خریداراران در سطح 34.40 دلار نیز از کوین دات حمایت کرده و همچنان تقاضا برای خرید این رمز ارز بالا است. اگر تلاش های بازار گاوی برای رساندن قیمت به سطح 39.60 دلار جواب بدهد پولکادات می تواند سطح بعدی 42.28 دلار را آزمایش کند، از سوی دیگر اگر گروه خرس ها موفق به شکست قیمت بشوند و نمودار 50 روزه SMA زیر خط میانگین نشان داده شود قیمت به سطح 27.65 دلار باز می گردد.

 


همچنان جنگ میان گروه خرس ها و بازار گاوی ادامه خواهد داشت و با موفقیت هر کدام قیمت رمز ارز ها در بازار تغییر می کند. موارد فوق از رمز ارز های موفق این هفته بودند که پیشرفت خوبی داشتند و در تحلیل های تکنیکال نیز نشان از پیشروی بیشتر در قیمت برای این ارز های دیجیتال مشاهده می شود.