اگر به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال هستید ابتدا باید در رابطه با رمز ارز های سود ده بازار اطلاعات کافی کسب کنید تا تجربه شکست در این زمینه را نداشته باشید. هدف از انتخاب صحیح ارز دیجیتال یک سرمایه گذاری درست و انجام معاملات به بهترین شکل می باشد که با توجه به فراوانی در انواع رمز ارز های پایه و مشکلات برخی از آنها انتخاب غلط می تواند منجر به از دست رفتن دارایی و متضرر شدن شخص نا آگاه در این زمینه بشود. از این رو ما برای شما بهترین و سود ده ترین ارز های دیجیتال بازار را شناسایی کرده و در این مقاله نام برده ایم.

 

 

7 ارز دیجیتال برتر این هفته

با محبوبیت بازار ارز دیجیتال و کاربرد آن در زندگی روزمره افراد اطلاع از با ارزش ترین ارز های دیجیتال یکی از پر بحث ترین مباحث روز می باشد و انتخاب صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است.  ارز های دیجیتال برتر تاریخ 10 فروردین سال 2021 در زیر نام برده شده و در ادامه ویژگی ها و قیمت این رمز ارز ها توضیح داده شده است.

   •    بیت کوین
   •    اتریوم
   •    زی کش
   •    گرین
   •    لایت کوین
   •    مونرو
   •    دوج کوین

بیت کوین علاوه بر عملکرد خوبی که در یک ماه اخیر از خود نشان داده است بسیاری از تحلیلگران نیز در رابطه با افزایش قیمت آن در ماه های آینده صحبت کرده اند و عقیده داشتند قیمت بیت کوین تا سطح 82 هزار دلار بالا خواهد رفت.

همچنین بیشتر بخوانید: تنها با خرید 0.01 واحد بیت کوین ثروتمند شوید.

 

 

سرمایه گذاری در زی کش Zcash

زی کش یک ارز دیجیتال مشابه به بیت کوین است که استخراج آن از BTC نیز سودآور تر بوده و مانند بیت کوین به صورت غیر متمرکز فعالیت می کند. مانند بیت کوین الگوریتم سیستم زی کش اثبات کار یا PoW است و به 21 میلیون واحد محدود می شود که در افزایش قیمت زی کش تاثیر بسزایی دارد. استخراج ارز دیجیتال زی کش بدون استفاده از دستگاه های پر قدرت ماینینگ امکان پذیر است و ماینر ها به ازای استخراج هر 10 ZEC پاداش دریافت می کنند.

 

 

ارز دیجیتال لایت کوین Litecoin

این رمز ارز شبیه به بیت کوین جزو 10 ارز برتر جهان است و اخیرا قیمت لایت کوین پیشرفت چشمگیری داشته است. این ارز دیجیتال قدیمی از بیت کوین الهام گرفته و در سال 2011 اختراع شده است. نکته جالب در مورد LTC این است که از هارد فورک بیت کوین به وجود آمده است. با به کار گیری کارت گرافیک می توان به استخراج لایت کوین پرداخت و پاداش در نظر گرفته شده برای استخراج هر بلاک 12.5 کوین می باشد.

 

 

ارز دیجیتال گرین GRIN

با آنکه ارز دیجیتال GRIN در سال 2019 ابداع شد و زمان زیادی از فعالیت آن نگذشته است خود را میان رمز ارز های محبوب و سود ده جای داده و بی وقفه در راستای بهتر شدن تلاش می کند. گرین از پروتوکول میمبل‌ ویمبل ساخته شده است و تراکنش ها در آن از مقدار معینی برخوردار نیستند. این رمز ارز تازه کار در حال حاضر با قیمت 0.728230 دلار خرید و فروش می شود.

 

 

ارز دیجیتال مونرو Monero

مونرو از هش ریت مشخصی برخوردار نیست و این باعث افزایش امنیت و حریم خصوصی کاربران شده است به همین دلیل هش ریت مونرو به RandomX معروف می باشد. در شبکه مونرو هش ریت ها دائما در حال تغییر هستند تا از هک شبکه و به خطر افتادن اطلاعات جلوگیری شود. قیمت مونرو نیز در حال حاضر 242.92 دلار احتساب می شود. همچنین برای اطلاعات بیشتر در رابطه با هش ریت مقاله هش ریت چیست؟ از وب سایت تتر ایران را مطالعه نمایید.

 

 

ارز دیجیتال دوج کوین

همه می دانیم دوج کوین جزو دسته میم کوین ها قرار دارد و در ابتدا با هدف شوخی و سرگرمی اختراع شد و گمان می رفت پس از مدتی یک کوین مرده شود اما با محبوبیت جالبی که میان کاربران پیدا کرد روز بروز پیشرفت داشت و جزو بهترین رمز ارز های پایه ارز دیجیتال قرار گرفت. حواشی پست ایلان ماسک تاثیر زیادی در افزایش قیمت دوج کوین داشت. همچنین استخراج آسان دوج کوین و داشتن یک جامعه مهربان در شبکه دوج کوین باعث پیشرفت آن شده است که علاقه برخی افراد معروف مانند بازیگران و رپر ها این پیشرفت را تشدید کرده است.