والکری امیدوار است "ترازنامه نوآورانه ETF" را با پشتیبانی شرکت هایی که به عنوان سرمایه گذاران اصلی بیت کوین محسوب می شوند، راه اندازی کند.
در پایان ماه ژانویه، شرکت Valkerie Digital Assets، که دفتر مرکزی آن در تگزاس واقع شده، ثبت نام صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را برای جلب اعتماد به والکری بیت کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه داد.
در طی این ماه، مدیر شرکت های سرمایه گذاری ارزهای رمز نگاری شده اعلام داشت که دفترچه راهنمای ETF را با پشتیبانی شرکت های اصلی سرمایه گذار در بیت کوین به SEC ارسال کرده است.

راه اندازی ای تی اف بیت کوین

ترازنامه ابتکاری والکیری ETF

بیت کوین در سال جدید میلادی توانست عملکرد بسیار مطلوبی داشته باشد و رشد آن در پایان سال 2020 و سه ماهه سال جدید بسیار قابل توجه بوده است. دو ماه پیش بود که بخش دارایی های دیجیتال شرکت والکری تصمیم گرفت، به شرکت هایی که درصدد راه اندازی بیت کوین ETF مستقر در ایالات متحده هستند بپیوندد. تلاش های زیادی برای تایید ETF بیت کوین در آمریکا صورت گرفته، ولی اخیرا تصویب سه ETF در کانادا باعث امیدواری این شرکت ها برای جلب اعتماد به ائتلاف ETF بیت کوین در این کشور شده است. اما ای تی اف بیت کوین چیست؟، ای تی اف بیت کوین در اصل صندوقی است برای ذخیره سازی بیت کوین ها که سهام آن در بورس عرضه می شود.
اکنون مطابق بیانیه ثبت اخیر دارایی های دیجیتال Valkyrie، این شرکت در صدد است تا ETF دیگری را با حمایت شرکت هایی که بیت کوین (BTC) در خزانه خود نگهداری می کنند، راه اندازی نماید.
ای تی اف مورد نظر والکری کاملا مشابه دفترچه ای است که توسط JP Morgan به SEC ارائه شده است که یک سبد دارایی دیگر از شرکت های سرمایه گذار در بیت کوین محسوب می شود. با این حال، والکری برای ثبت ای تی اف خود، هیچ لیستی از نامهای شرکت های مشارکت کننده ارائه نداده و این صندوق در صورتی که موفق به جلب اعتماد شده و تصویب شود، تحت عنوان "ترازنامه نوآورانه والکری ETF" نامیده خواهد شد.

ای تی اف بیت کوین


این صندوق یک صندوق قابل معامله در بورس است که به صورت فعالانه مدیریت شده و به طور عمده در اوراق بهادار شرکت های عامل دارای ترازنامه های نوآورانه سرمایه گذاری خواهد کرد. مشاور سرمایه گذاری صندوق KKM Financical LLC، از شرکت های عملیاتی برای سرمایه گذاری مستقیم یا غیر مستقیم در بیت کوین دعوت کرده و گفته شما می توانید در این صندوق معامله کنید، یا در اکوسیستم آن فعالیت داشته باشید.
والکری آمادگی خود را برای همکاری با سیستم عامل های معاملات بیت کوین، استخراج کنندگان بیت کوین، متولیان بیت کوین، ارائه دهندگان کیف پول بیت کوین و شرکت هایی که در زمینه تسهیل پرداخت های بیت کوین فعال هستند و همچنین شرکت هایی که تمایل دارند فناوری، تجهیزات و یا سایر خدمات خود را به شرکت های فعال در اکوسیستم بیت کوین ارائه دهند، اعلام کرده است.
در این میان شرکت هایی مانند MicroStrategy که یکی از سرمایه گذاران نهادی در بیت کوین محسوب می شود نیز می توانند در زمره شرکت های اعلام شده از سوی والکری قرار بگیرند. در دفترچه والکری آمده: "این صندوق قرار است در شرکت هایی اقدام به سرمایه گذاری کند که مستقیما بیت کوین را به عنوان یک دارایی ارزشمند پذیرفته اند و در آن سرمایه گذاری کرده اند. این صندوق ممکن است از هر کدام از شرکت های سرمایه گذاری فعال در بازار استقبال کند. از زمان تصویب این دفترچه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار انتظار می رود بخش قابل توجهی از دارایی های خود را که در حدود بیش از 25 درصد پیش بینی شده در اوراق بهادار شرکت های بخش فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کند."
علیرغم اینکه هنوز هیچ گونه شواهدی دال بر قطعیت تنظیم مقررات ETF  های رمزنگاری شده در ایالات متحده وجود ندارد، اما تقاضا برای آنها بسیار زیاد است.

سرمایه گذاری در ای تی اف بیت کوین


ترازنامه نوآورانه Valkyrie ETF در حالی ارائه شده که بیت کوین در 13 مارس موفق به ثبت رکورد جدیدی شده و به قیمت هر واحد 61,780 دلار رسیده است. در این میان 42 شرکت از سرمایه گذاران BTC اکنون دارایی با ارزش بیش از 82 میلیارد دلار از این ارز دیجیتال را در اختیار دارند. 
فناوری پشتیبانی اکوسیستم بیت کوین یعنی فناوری بلاک چین، یک تکنولوژی جدید محسوب می شود. بنابراین خطرات مرتبط با داشتن بیت کوین یا فعالیت در اکوسیستم آن می تواند تا زمان بلوغ این اکوسیستم کاملا ناشناخته بماند. بر همین اساس، نه تنها پرونده ETF والکری بلکه سایر پرونده های ارسال شده به SEC، همگی می توانند در معرض خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض بیت کوین و بلاک چین باشند.