هفته گذشته اخباری در رابطه با پذیرفته شدن ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی و ساخت رمز ارز ملی از سوی آقای آذری جهرمی داخل صفحه اینستاگرامش در فضای مجازی به انتشار گذاشته شد. حال آقای پور ابراهیمی با مقام ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس اعلامیه ای در رابطه با کنترل رمز ارز ها و لزوم نظارت بر آنها را توضیع کرده و گفته است درخواست رسمی کردن پروژه ساخت ارز دیجیتال ملی را به مجلس ارسال کرده است.

 

 

کمک در شرایط تحریم توسط تولید ارز دیجیتال

آقای پور ابراهیمی در بیانیه ای به مجلس توضیح داد که استفاده ارز دیجیتال داخل کشور می تواند به تحریم ها کمک کرده اما هر گونه اقدام در این زمینه باید توسط تاییدیه بانک مرکزی و صرافی های مجاز انجام شود تا از پولشویی و هر گونه عمل غیر قانونی جلوگیری شود. وی افزود : ما در گزارش نهایی شده تاکید کردیم هر فردی که توانست رمز ارز تولید کند باید اطلاعات فعالیت خود را به طور مستقیم در اختیار بانک مرکزی قرار دهد تا بانک مرکزی بتواند تسویه آن را از طریق صرافی‌های مجاز انجام دهد که در حال حاضر این فرایند وجود ندارد. 

 

 

البته چند روز اخیر اخباری از سوی اقای جهرمی نیز اعلام شد که گفته بود بانک مرکزی ارز های دیجیتال را به رسمیت می شناسد و این اولین خبر از سوی یک مقام دولتی در رابطه با پذیرفته شدن ارز دیجیتال بود. در حال حاضر مجلس در رابطه با پروسه ساخت ارز دیجیتال داخلی در حال تصمیم گیری است و هنوز اقدام مستقیمی در این باره انجام نشده است اما مخالفتی نیز در این باره اعلام نشده و داخل مجلس در حال تعیین تکلیف می باشد. همچنین اقای پور ابراهیمی افزود پس از موافقت نمایندگان مجلس و صدور حکم درباره انجام شدن طرح ارز دیجیتال ملی این پروسه در اولویت اقدامات اولیه کشور قرار گرفته به زودی در این زمینه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.