با انتشار خبر منفی شدن حق بیمه Coinbase، بسیاری منتظر انعکاس آن در قیمت بیت کوین هستند. Coinbase Pro عمده ترین مشکل در تقاضاهای نهادی به شمار می رود. در حال حاضر مطابق داده های CryptoQuant، فشار فروش کوتاه مدت بر Coinbase در حال افزایش است.
ممکن است عبور قیمت بیت کوین از مرز 50,000 دلار و رسیدن آن به بالای این قیمت در مدت زمانی کوتاهی محقق نشود زیرا حداقل در کوتاه مدت شاهد وجود علائم ضعف فشار خرید نقطه ای روی Coinbase Pro هستیم.
به گزارش کریپتوکوانت، شاخص حق بیمه Coinbase که شکاف بین قیمت بیت کوین در کوین‌بیس پرو (Coinbase Pro) و بایننس (Binance) را اندازه گیری می کند، منفی شده است. به عبارتی، اینگونه به نظر می رسد که فشار فروش روی Coinbase در مقایسه با سایر مبادلات انجام گرفته در صرافی هایی مانند بایننس در حال تقویت شدن است.
منفی شدن شاخص حق بیمه Coinbase تا حد زیادی می تواند پیش درآمدی برای مقاومت کوتاه مدت در نظر گرفته شود. از سوی دیگر، زمانی که حق بیمه افزایش یابد، نشان ای از فشار خرید قوی روی Coinbase خواهد بود.
مدیر عامل کریپتوکوانت (CryptoQuant)، کی یانگ جو با استناد به این شاخص معتقد است که فروش بالای 50,000 دلار در کوتاه مدت بسیار دور از انتظار است.
با رسیدن حق بیمه Coinbase به 45 دلار، شکسته شدن سد 50,000 دلاری برای بیت کوین بسیار سخت به نظر می رسد.
کی یانگ جو در ادامه افزود: "قدرت خرید فعلی از Coinbase حاصل نخواهد شد."

منفی شدن حق بیمه coinbase بیت کوین


همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره شد، کوین‌بیس، به دلیل محبوبیتی که در میان خریداران سطح کلان و نهادی دارد، تبدیل به یک معضل بزرگ در رابطه با تقاضای بیت کوین شده است. این معامله گران بزرگ، بیت کوین های خود را از طریق بازارهای فرابورس Coinbase Pro خریداری می کنند. علیرغم اینکه شاید این تریدهای بزرگ بلافاصله تاثیر خود را بر روی قیمت بیت کوین نگذارند، اما نمایانگر رشد تقاضا برای این دارایی دیجیتال بوده و به نوبه خود منجر به کاهش عرضه خواهند شد. بنابراین می توان شاخص حق بیمه Coinbase را یکی از راههای سنجش تقاضای نهادی برای BTC حداقل در کوتاه مدت دانست.
به عقیده بسیاری از تحلیلگران منفی شدن یا در کل بروز نوسانات کوتاه مدت در حق بیمه Coinbase، نمی تواند تاثیر محسوسی در مسیر طولانی مدت بیت کوین داشته باشد. این دارایی دیجیتال با وجود تمام موانع توانسته همچنان خود را در یک مسیر روند صعودی قوی حفظ کند و مطابق داده های TradingView، در روز یکشنبه هر چند برای لحظاتی کوتاه توانست در 49,500 دلار به اوج برسد.
در طول هفته اخیر قیمت بیت کوین با تجربه رشد 28 درصدی به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرد که عمده ترین دلیل این افزایش برنامه ریزی دارایی تسلا قلمداد می شود. طبق آخرین اخبار، تسلا بزرگترین شرکت سازنده خودروهای الکتریکی با تشکیل پرونده 10k در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درصدد است تا در حدود 7.7% از موقعیت نقدی خود را به خرید بیت کوین اختصاص دهد. 
اغلب شرکت های تجاری و مدیران صندوق های معامله ای به طور تقریبی در حدود 6% از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند، رقمی که به پای موقعیت 1.5 میلیارد دلاری تسلا در برخورداری از بیت کوین نمی تواند برسد.