مطابق با نتایج تحقیقات صورت گرفته که جدیدا انتشار یافته اند این گمانه زنی که ساتوشی ناکاموتو در هنگام ابداع بیت کوین در لندن ساکن بوده قوت گرفته است.
بنابر گزارشی که در تاریخ 26 نوامبر (سوم آذر) در وب سایت چین بولتن (Chain Bulletin) قرار گرفت از تحقیقات جدیدی رونمایی شده که نشانگر این امر است که ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین، در هنگام ساخت و طراحی نخستین ارز دیجیتال غیرمتمرکز جهان مبتنی بر فناوری بلاک چین به احتمال زیاد در شهر لندن زندگی می کرده است. 

فناوری بلاک چین
دونچو کاریانوف به عنوان نویسنده این گزارش، چنین بیان کرده که:
 " با تجزیه و تحلیل پست های منتشر شده از سوی ساتوشی ناکاموتو در بیت کوین تاک (Bitcointalk) و مشارکت هایی که سورس فورج (SourceForge) داشته همراه با بررسی ایمیل ها و سایر داده های موجود، این چنین بر می آید که لندن محتمل ترین جایی به نظر می رسد که ساتوشی در آن اقامت داشته است."

فاش شدن محل زندگی ساتوشی ناکاموتو


در این تحقیقات مجموعا 539 پست بیت کوین تاک، 34 ایمیل، 169 مشارکت کد، داده های جانبی از نسخه های مختلف بیت کوین، داده های بلوک جنسیس (اولین بلاک بیت کوین که توسط ساتوشی استخراج شده بود) و یک سری مدارکی که در وب سایت وی‌بک ماشین (Wayback Machine) ذخیره شده اند، مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار گرفت. 
لازم به ذکر است که وی‌بک ماشین به سرویسی اطلاق می گردد که در آن امکان مشاهده نسخه های آرشیو شده وب سایت ها وجود دارد.
بنابر آنچه که در اظهارات کاریانوف آمده، 742 مورد فعالیت ساتوشی توسط محققان از تاریخ 31 اکتبر سال 2008 (10 آبان 1387) تا سیزدهم دسامبر 2010 مصادف با 22 آذر ماه 1389 و در طول 206 روز کشف شده که محققان با استناد به این داده ها، موفق به طراحی نمودارهای نقطه ای برای محاسبه موقعیت مکانی که ساتوشی ناکاموتو خالق مرموز بیت کوین در آن زمان ها فعال بوده، شدند. برای آشنایی بیشتر با مفهوم بیت کوین دعوت می کنم مقاله "بیت کوین چیست؟" را مطالعه کنید.

به احتمال زیاد لندن محل زندگی ساتوشی ناکاموتو بوده است


کاریانوف در این مورد افزوده:
" موقعیت های مشکوک مشترک موجود که مناطق زمانی انگلستان (گرینویچ)، آمریکای شمالی (EST)، منطقه زمانی اقیانوش آرام (PST)، ژاپن (JST) و استرالیا را شامل می شوند، با اینکه می توان دو مورد آخری را نادیه انگاشت ولی سه مورد نخست نیازمند بررسی بیشتری هستند."
با اینکه شاید بتوان از طریق بررسی مناطق زمانی به نکاتی قابل تامل رسید ولی این مدارک به حد کافی مستدل نبوده و می توانند ابطال شوند، زیرا فعالیت ساتوشی در هنگام بامداد می تواند زمینه گمراهی محققان را فراهم کند. ولی با همه این تفاسیر، محققان با ترکیب و تلفیق تمام داده های بدست آمده چنین نتیجه گرفتند که ساتوشی در هنگام کار روی پروژه بیت کوین، در ژاپن و یا استرالیا حضور نداشته است.
محتمل ترین و مستدل ترین سرنخی که باعث قوت گرفتن این نظریه می شود، در اصل پیامی است که توسط ساتوشی در بلوک جنسیس به شرح زیر آمده است:
"روزنامه تایمز در تاریخ سوم ژانویه 2009 (14 دی 1387): رئیس خزانه داری (انگلستان) در آستانه دومین کمک مالی به بانک هاست."

نسخه روزنامه تایمز شاهدی بر بریتانیایی بودن ساتوشی ناکاموتو

جمله فوق نقل قول مستقیمی از روزنامه تایمز بود که در تاریخ سوم ژانویه 2009 منتشر شده بود. این روزنامه در لندن منتشر می شود.
از منظر محققان در صورتی که ساتوشی در آمریکا اقامت داشت، به احتمال قوی نمی توانست این سرتیتر را در روزنامه مشاهده کند. در گزارش کاریانوف در این مورد چنین نقل شده که نسخه آنلاین مقاله مذکور به شکلی متفاوت نوشته شده و شباهت در فرمت این نشریه با نسخه آمریکایی آن بسیار بعید به نظر می رسد.
همچنین کاریانوف در این رابطه افزود:
"شماره مورد نظر از روزنامه تایمز در آمریکا به صورت کامل منتشر نشده بود."
او در ادامه می افزاید:
علاوه بر موضوع منتشر نشدن نسخه کامل روزنامه تایمز در آمریکا، شواهد دیگری نیز موجود هستند که دال بر بریتانیایی بودن ساتوشی ناکاموتو دارند؛ شواهدی مانند طرز نوشتن املای پایان کلماتی همچون Analyse و Organise که به جای ize  به ise ختم شده اند. همچنین بکار بردن املای انگلسیی کلماتی همچون Colour و Neighbor از جمله این شواهد است. استفاده از معادل انگلسیی واژه سخت با عنوان (Bloody) که تنها در انگلسیی بریتانیایی کاربرد دارد نیز یکی دیگر از این شواهد است. بنابراین ما نه تنها به بریتانیایی بودن او باور داریم بلکه به اینکه او در دوره کار روی پروژه بیت کوین در لندن بوده نیز معتقد هستیم.
نهایتا بایستی چنین نتیجه گیری کنیم که با اینکه تحقیق صورت گرفته نمی تواند خیلی منبع موثقی درباره محل سکونت ساتوشی ناکاموتو ارائه دهد، اما با تکیه بر چند استدلال قوی احتمال سکونت او در زمان ایجاد و معرفی بیت کوین در لندن قوت می گیرد.