همانطور که می دانید دوج کوین ارز دیجیتالی است که از بدو ابداع و استخراج حواشی زیادی را در پی خود داشته و هم اکنون به دلایل مختلفی محبوبیت زیادی در آمریکا به دست آورده است. پیشرفت این ارز دیجیتال به اندازه ای چشم گیر بوده که حتی می توان گفت یکی از رقبای سر سخت بیت کوین می باشد.

 

محبوبیت دوج کوین در آمریکا

 

دوج کوین در 2021

دوج کوین یکی از بزرگ ترین و موفق ترین ارز دیجیتال می باشد که در کمتر از 48 ساعت با جهش 1100 درصدی به بالاترین رقم خود یعنی 0.087 دلار و رسیدن به سرمایه کل بازار بیش از 9 میلیارد دلار بود رسید. البته این جهش قیمت مدت زیادی دوام نیاورد و به پایین 0.022 دلار رسید اما به طور قابل توجهی بهبود یافت.

نیمه شب پنجشنبه گذشته، یک روز پس از آنکه ایلان ماسک گفته بود که می خواهد به توییتر خود استراحت بدهد یک کلمه را در توییتر خود نوشت: "دوج."

اما معنی آن چیست؟ مانند بسیاری از تبلیغات دیگر این کار نیز با یک الگوی رفتاری اینترنتی آغاز می شود، همانطور که میدانید رمز ارز دوج کوین در ابتدا برای شوخی در سال 2013 راه اندازی شد اما پس از آن طرفداران زیادی پیدا کرد و به یک ارز دیجیتال واقعی تبدیل شد که اکنون می توان گفت محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در آمریکا می باشد که حتی از خرید بیت کوین نیز بیشتر در مرورگر ها سرچ می شود.

 

محبوبیت دوج کوین در آمریکا

 

تأثیر توییت ایلان ماسک

 توییت ایلان ماسک هم باعث شد که تمام توجه ها جلب این ارز دیجیتال کرد. ماسک اعلام کرد که دوج کوین ارز رمزنگاری شده برای مردم است. همچنین او گفت: " نه کم نه زیاد فقط دوج" که نتیجه این حمایت ها افزایش پنجاه درصدی قیمت دوج کوین بود. همچنین این اولین باری نبود که ماسک دوج کوین را توییت می کرد.

ماسک، مدیرعامل تسلا و اکنون ثروتمندترین مرد جهان می باشد که به او لقب مارکت تیپستر داده شده. وی با SEC موافقت کرد که 20 میلیون دلار جریمه نقدی پرداخت کند و از سمت رئیس تسلا کناره گیری کند. به دلیل اتهامات کلاهبرداری که در سال 2018 به تسلا زده شد، در مصاحبه ها با افتخار اعلام کرد که "به SEC احترام نمی گذارد." طبق گفته وبلاگ بلاکچیر (یک وب سایت ردیابی کیف پول ها و ارزهای رمز پایه برتر) یک آدرس کیف پول انفرادی وجود دارد که نزدیک به 37 میلیارد دوج کوین سرمایه گذاری کرده است.