با افزایش رغبت بسیاری از سرمایه گذاران خرد و کلان و در پی افزایش پذیرش عمومی از سوی مردم برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال این بار مارک کوبان(Mark Cuban)، که یکی از سرشناس ترین کارآفرینان و سرمایه گذاران در ایالات متحده آمریکا است، در اظهار نظری جالب در مورد دوج کوین چنین بیان کرد که این رمز ارز می تواند به عنوان ارزان ترین ابزار آموزشی در رابطه با آموزش بهتر فرایند عرضه و تقاضا در بازار ارزهای دیجیتال مطرح شود.
بر اساس گزارش منتشره از کوین تلگراف، در پی افزایش حمایت افراد مشهور و ثروتمند از ارزهای دیجیتال طی ماههای اخیر قیمت رمز ارز ها به شدت تحت تاثیر این اظهار نظرها قرار گرفته است. به طوری که همین اظهار نظر مارک کوبان باعث شد تا قیمت دوج کوین طی یک ماه اخیر شاهد رشد جهشی در حدود 700 درصد باشد و در تازه ترین اظهار نظری که توسط مارک کوبان در مورد دوج کوین صورت گرفت باعث شد بیش از پیش توجهات به سمت این رمز ارز جلب شود.

اظهار نظر مارک کوبان در رابطه با دوج کوین


این میلیاردر سرشناس که صاحب تیم بسکتبال دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks) و تهیه کننده برنامه شارک تنک است، در یک پیام توییتری که سه شنبه منتشر شد عنوان کرد که دوج کوین می تواند بهترین سرگرمی برای دلار شما باشد و بهتر است که سرمایه گذاران این توکن را به خاطر بسپارند.
همچنین روز گذشته او در پاسخ به پرسش گزارشگر فوربز (Forbes) مبنی بر این که نظر او درباره دوج کوین و اینکه آیا خرید این رمز ارز تاثیر منفی در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال خواهد گذاشت یا نه؟ چنین گفت:" ضمن اینکه شانس برد در دوج کوین نسبت به بلیط بخت آزمایی لاتاری بسیار بیشتر است، این توکن با آموزش دادن نسبت عرضه و تقاضا به مردم باعث شده آنها وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوند. من واقعا این ارز دیجیتال را به عنوان یک ابزار آموزشی اقتصادی به صرفه که از جنبه سرگرمی نیز برخوردار است، دوست دارم"
این در حالی است که طی دو روز گذشته قیمت دوج کوین در حدود 3 درصد کاهش یافته است و با احتساب رشد 700 درصدی در دوره یک ماهه به قیمت 0.07 دلاری رسید و در زمان نگارش این مطلب در محدوده 0.068 دلار معامله می شود. قیمت دوج کوین پس از توئیت های اخیر ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا روند صعودی شدیدی را تجربه کرده بود.

افزایش قیمت دوج کوین در پی توئیت های سرمایه گذاران کلان


این رمز ارز به تازگی به طور مرتب مورد بررسی و اظهار نظر توئیتری ایلان ماسک قرار گرفته است. برای نمونه ایلان ماسک طی انتشار یک پیام توئیتری در 6 فوریه، از دوج کوین به عنوان ارز دیجیتال آینده نام برده بود. 
از جمله افراد دیگری که به جرقه طرفداران دوج کوین پیوسته اند می توان به اسنوپ داگ (Snoop dogg) خواننده و تهیه کننده مشهور رپ سبک آمریکایی، جن سیمونز(Gene Simmons) نوازنده، هنرپیشه و یکی از اعضای گروه کیس (Kiss) اشاره کرد که به اعتقاد آنها این توکن آینده ای روشن دارد و قیمت آن به صورت مداوم افزایش خواهد یافت.
با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا مارک کوبان می تواند به یکی از حامیان تمام عیار این ارز رمز تبدیل شود یا نه. این کارآفرین ثروتمند آمریکایی که از او به عنوان یکی از پیشگامان دنیای فناوری یاد می شود در طی اظهاراتی گفته است که برای سرگرمی و آموزش مالی پسرش به نام جیک (jake) مقداری دوج کوین به مبلغ 5 دلار خریداری کرده است. پسر یازده ساله مارک کوبان یکی از سرمایه گذاران خرده فروش محسوب می شود که در ماه ژانویه سهام ای ام سی (َAMC)  و بلکبری (Blackberry) را نیز خریداری کرده بود.