قیمت بیت کوین تنها در عرض کمتر از 24 ساعت پس از رسیدن به 26 هزار دلار افزایش یافته و این بار وارد کانال 27 هزار دلاری شد.
بنا به گزارش ها، قیمت بیت کوین هر لحظه در حال شکستن رکورد قبلی خود است و ساعاتی پیش از مرز 27 هزار دلار هم عبور کرد. در طی این چند هفته گذشته این چندمین بار است که بیت کوین یکی پس از دیگری رکورد شکنی می کند. سرآغاز این رکورد شکنی ها عبور بیت کوین از مقاومت روانی 20,000 دلاری در 16 دسامبر یعنی 6 دی ماه بود.

بیت کوین بیست هزار دلاری شد
روز جمعه برای نخستین بار بیت کوین در تاریخ پیدایش خود توانست از مرز 25,000 دلار عبور کند. چند ساعت پیش هم به بالاترین رکورد خود یعنی 26,960 دلار رسید. با این حرکت طی بیست و چهار ساعت گذشته 7.39 درصد دیگر به قیمت پادشاه ارزهای رمزنگاری شده افزوده شد. بنابراین با احتساب این جهش قیمتی بیت کوین توانسته نسبت به ابتدای سال 2020 رشد قیمتی 250 درصدی را تجربه کند.
در حال حاضر قیمت ها با اندکی عقب نشینی در حدود 26,800 دلار معامله می شود که خیلی دور از اوج خیز نیست و نشانه ها همچنان حاکی از این است که حرکت صعودی بیشتری در راه است که می تواند قیمت بیت کوین را تا سقف 30 هزار دلار یا بیشتر هم افزایش دهد.

بیت کوین از مرز 27 هزار دلاری عبور کرد


بسیاری از کاشناسان و تحلیل گران بازار بیت کوین، بر این عقیده اند که وارد شدن سرمایه گذاران نهادی و شرکت های شناخته شده ای همانند مس میوچوال، گوگنهایم و اسکای بریج کپیتال به دنیای ارزهای دیجیتال بخصوص بیت کوین از عمده ترین دلایل تسریع بخشیدن به روند صعودی قیمت بیت کوین بوده است.

احتمال ورود اسپاتیفای به حوزه ارزهای دیجیتال
از سویی بانک های مرکزی همچون فدرال رزرو سعی دارند با سیاست چاپ پول بیشتر با عواقب و پیامدهای شیوع ویروس کرونا در جوامع خود مقابله کنند. در همین راستا دونالد ترامپ در تلاش است با اعمال فشار بیشتر بر کنگره، سطح بزرگتری از بسته های حمایتی به شهروندان آمریکایی اختصاص دهد. به زعم بسیاری بسته های حمایتی بزرگتر محرکی خواهد بود برای افزایش بیشتر و سریع تر قیمت بیت کوین. به این دلیل بسیاری سعی دارند بیت کوین را به عنوان یک دارایی امن برای مقابله با مشکلات انتخاب کنند. بنابر تفسیری که می گوید: بیت کوین هدف خاصی برای ذخیره ارزش در دنیایی است که افراد نمی توانند به دولت و بانکهای خود اعتماد داشته باشند.
از منظر برخی دیگر قیمت بیت کوین به تازگی وارد عملکرد خوب خود شده است. بنابر اظهاراتی که توسط آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) بیان شده، او معتقد است بیت کوین هنوز در مرحله اول است. تیم دریپر که از اصلی ترین طرفداران بیت کوین هستند، اخیرا در توئیتی اعلام کرده اند که تا پایان سال 2022 قیمت بیت کوین به احتمال زیاد ده برابر خواهد شد.