ارز دیجیتال اتریوم با پیشتازی خود در 24 ساعت گذشته موفق به عبور از مرز 1,550 دلار شد. اتریوم با این جهش قیمتی اوج تاریخی خود را شکسته و رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
بنا به گزارش خبرگزاری "The Block"، اتریوم توانست با تجربه رشد 10 درصدی در طی 24 ساعت گذشته قیمت خود را به محدوده 1,550 دلار برساند. هم اکنون معامله اتریوم در همین محدوده ذکر شده در جریان است. این ارز دیجیتال برای دومین بار در طول یک ماه اخیر موفق به ثبت اوج قیمتی جدیدی شده است.
ارزش کل دارایی اتریوم در بازار معادل 176.5 میلیارد دلار برآورد شده که از این لحاظ جایگاه دومین رمز ارز را در میان ارزهای دیجیتال به خود اختصاص داده است. همچنین سلطه اتریوم در حدود 15.9 درصد می باشد.

عبور قیمت اتریوم از مرز 1,550 دلار


بنا به پیش بینی های صورت گرفته توسط کارشناسان با عرضه نسخه دوم اتریوم که با عنوان اتریوم 2.0 شناخته می شود، احتمال اینکه قیمت اتریوم بتواند رشد صعودی بیشتری را تجربه کند بسیار بالاست. مطابق اعلام توسعه دهندگان نسخه جدید اتریوم، میزان مقیاس پذیری شبکه در این نسخه افزایش چشمگیری خواهد داشت؛ که یکی از نتایج محسوس افزایش میزان مقیاس پذیری، پایین آمدن کارمزدها و همچنین تسریع در روند تایید تراکنش ها خواهد بود.
تا به امروز تنها فاز صفر نسخه اتریوم 2.0 اجرایی شده که اولین مرحله از تغییر پروتکل اجماع از اثبات کار به اثبات سهام را شامل می شود در صورت تغییر کامل پروتکل شبکه به اثبات سهام، اعتبار سنج ها جایگزین ماینرها خواهند شد. شنیده ها حاکی از این است که به احتمال زیاد تا سال 2022 فاز 1 از نسخه اتریوم 2.0 به مرحله اجرایی خواهد رسید. لازم به ذکر است که توکن جدیدی در اتریوم 2.0 ساخته نخواهد شد.