جک دورسی مدیر عامل و موسس شبکه اجتماعی توییتر، اقدام به فروش اولین توییت اشتراک گذاری شده در این شبکه در قالب توکن های (NFT) یا توکن های غیر قابل تعویض کرد. طی امروز بالاترین قیمت ارائه شده برای خرید این توییت در حدود 363,000 دلار بوده است.
 تاریخ ارسال اولین توییت جک دورسی به 21 مارس سال 2006 بر می گردد. حال وی این توییت را برای فروش در سایت Valubles قرار داده است.  بالاترین مبلغ پیشنهاد شده جهت خرید اولین توییت جک دورسی تا زمان نگارش این مطلب در حدود 363,000 دلار در قالب ارز دیجیتال اتر (ETH) بوده است. فروش این پیشنهاد تا زمانی که یکی از این پیشنهادات از سوی جک دورسی مورد قبول واقع شود ادامه خواهد داشت. 
پلتفرم ولیوبلز توسط شرکت سنت (Cent) توسعه داده شده و در بستر شبکه اتریوم مشغول به فعالیت است. امکان فروش توییت ها یکی از قابلیت های ویژه این پلتفرم است؛ به این نحو که کاربران توییتر این امکان را دارند که ابتدا از توییت های خود یک نسخه رونوشت امضاء شده تهیه کرده و با تبدیل آن به یک توکن NTF، آن را به فروش بگذارند.
دورسی در تاریخ 22 مارس 2006 در اولین توییت خود چنین نوشته بود: "همن حالا در حال ساخت حساب توییترم هستم."

جک دورسی و فروش اولین توئیت


تاکنون جک دورسی حمایت خود از بیت کوین را علنی کرده بود و بخصوص با انجام برخی اقدامات در حمایت از بیت کوین سبب شده بود به عنوان یکی از طرفداران بیت کوین شناخته شود. کش‌اپ (Cash App) که کاربران می توانند در بستر آن اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال بکنند یکی از پروژه های شرکت اسکوئر (Square)  است. دورسی همچنین به عنوان یکی از سرمایه گذاران لایتنینگ لبز (Labs Lightning) شناخته می شود. لایتنینگ لبز به منظور افزایش مقیاس پذیری شبکه بیت کوین ارائه شده که شامل یک راهکار لایه دوم برای این شبکه است. 
دورسی برای نخستین با این اقدام حمایت و علاقه مندی خود به اتریوم و توکن های NFT را اعلام کرد. به اعتقاد برخی میان رونقی که اخیرا شامل حال حوزه توکن های غیرمثلی شده با تصمیم اخیر اسکوئر مبنی بر خرید پلتفرم پخش موسیقی تیدال (Tidal) رابطه وجود دارد. همچنین اختصاص 500 بیت کوین برای توسعه BTC در هند و آفریقا توسط مدیر توییتر عنوان خبری بود که پیشتر اقدام مشترک دورسی و رپر مشهور جی‌زی (Jay-Z) برای اجرای برنامه ای جهت کمک به توسعه هر چه بیشتر بیت کوین در هند و آفریقا را مخابره می کرد.

علاقه جک دورسی به بیت کوین


اکنون در پی این اقدام جک دورسی در به فروش گذاشتن اولین توییت توییتر، احتمال دارد که بازار توکن های حوزه NFT هیجانی تر هم بشوند.
امروزه شاهد افزایش محبوبیت روز افزون توکن های غیر مثلی در میان کاربران هستیم. در بازارهای NBA، Beeple، Top Shot و OpenSea که سه بازار برتر معاملاتی توکن های غیر قابل تعویض یا اصطلاحا NFT است، حجم معاملات در ماه فوریه در مجموع به 342 میلیون دلار رسیده بود. 
شایان ذکر است که امروز به دنبال اقدام جک دورسی، CZ مدیر عامل بایننس نیز در اقدامی مشابه یکی از توییت های خود را به فروش گذاشت. توییت CZ با مضمون "اگر بیت کوین خود را زیر 10000 دلار فروخته اید به خود سیلی بزنید" به فروش گذاشته شده است. وی در توییتی نوشت: "منتظرم ببینم این توییت چقدر ارزش دارد."