براساس آخرین نظر سنجی های صورت گرفته اکثر سرمایه گذاران معتبر در ایالات متحده آمریکا حوزه مالی غیر متمرکز (Defi) را برای سرمایه گذاری مورد هدف خود قرار داده اند. طبق پیش بینی ها اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران معتبر احتمالا امسال این حوزه را برای سرمایه گذاری خود انتخاب خواهند کرد.
بیش از 70 درصد از این افراد قبلا در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. براساس گفته زانگل از میان 379 نفر از سرمایه گذاران معتبر که در این نظر سنجی شرکت کرده اند 67 درصد آنها ادعا کرده اند که درباره حوزه مالی غیرمتمرکز  Defi اطلاعات کافی دارند و بر همین اساس این آشنایی باعث افزایش علاقه آنها به سرمایه گذاری در صنعت ارزهای رمز پایه و حوزه دیفای شده است.

علاقه سرمایه گذاران آمریکایی به دیفای


میزان علاقه ای که به سرمایه گذاری در حوزه رمز ارزها وجود دارد امسال افزایش یافته است و بر اساس نظر سنجی ها به بالای 72 درصد رسیده است. در این میان تنها 17 درصد از سرمایه گذران در حال تحقیق در این حوزه هستند و اعلام کرده اند که قصد دارند مقداری در این حوزه سرمایه گذاری کنند.
علاوه بر این پلتفرم افشا کننده دارایی های رمز نگاری شده نشان می دهد که اکنون نسبت به پیش از شیوع ویروس کرونا میزان سرمایه گذاری در این حوزه افزایش یافته است.
براساس داده های ارائه داده شده توسط این پلتفرم، تنها 70 درصد از سرمایه گذاران معتبر در ایالات متحده آمریکا در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری کرده اند.
زانگل در بخش دیگری از سخنان خود افزوده است:" بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین را ذخیره با ارزشی می دانند که از طریق سرمایه گذاری کوتاه مدت و یا خرید و نگهداری آن بازدهی بالایی خواهد داشت.
با این وجود بسیاری از شرکت کنندگان در این نظر سنجی معتقد هستند که در مورد حمایت مصرف کنندگان از صنعت ارزهای رمز نگاری شده از جمله defi هیچ گونه ضابطه مشخصی وجود ندارد. بر اساس این مطالعه 78 درصد آنها فکر می کنند توسعه دهندگان ارزهای رمز نگاری شده باید از سرمایه گذاران بیشتر حمایت کنند.

علاقه مندی آمریکایی ها به حوزه دیفای


شرکت کنندگان در این نظر سنجی معتقد هستند عواملی که باعث عدم سرمایه گذاری در صنعت ارزهای نگاری می شود را می توان مواردی همچون کلاهبرداری، عدم آگاهی و عدم حمایت از توسعه دهندگان بر شمرد.
بیت کوین همچنان یک گزینه برتر برای سرمایه گذاری است اگر چه علاقه گسترده سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در زمینه defi وجود دارد اما بیت کوین همچنان به عنوان یک رمز ارزی که در آینده می تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد شناخته می شود. در این میان قیمت بیت کوین که طی روزهای اخیر تا محدوده 61,800 دلار افزایش یافته بود، در زمان نگارش این مطلب با تجربه 5 هزار دلار کاهش درحدود 56,100 دلار معامله می شود.
زانگل برای اینکه تعیین کند چه کسی به عنوان یک سرمایه گزار معتبر است دستورالعمل زیر را دنبال کرد:
379 پاسخ دهنده که به عنوان سرمایه گذار معتبر در بخش ارزهای رمز پایه شناخته شده اند باید حداقل در 200 هزار دلار در این صنعت سرمایه گذاری کرده باشند در این میان بیش از 71 درصد آنها بیش از 300 هزار دلار در صنعت ارزهای رمز پایه سرمایه گذاری کرده اند.