بایننس بزرگترین صرافی متمرکز ارز دیجیتال امروز اعلام کرد از این پس معامله سهام تسلا از طریق توکن های دیجیتالی امکان پذیر می باشد. قیمت هر یک از این توکن ها بر اساس Binance USD ارزش گذاری شده است که با دلار آمریکا تنظیم می شود. هر توکن یک سهم از سهام تسلا را نشان می دهد که به طور کلی توسط فروشگاه های سهام در سبد سپرده های اوراق بهادار اساسی پشتیبانی می شود. طبق اعلامیه Binance این توکن ها از همکاری دو شرکت سرمایه گذاری CM-Equity و پلتفرم Digital Assets AG ساخته شده است و در صرافی بایننس عرضه می شود.

 

 

تاثیر مثبت توکن های سهام تسلا 

در حال حاضر شما به راحتی از طریق یک حساب کاربری در بایننس می توانید در عین حال به ارز های رمز نگاری شده و بازار های سهام سنتی دسترسی داشته باشید. همچنین از مزایای این معاملات می توان به نقدینگی بیشتر، دسترسی به سهام سنتی و بهره مند شدن از مزایای آن، واجد شرایط بودن برای بازده سرمایه دارایی اساسی، سود های بالقوه و تقسیم سهام اشاره کرد.

البته این توکن ها با سهام سنتی تفاوت هایی داشته و در بخش های کوچک تر به سهامداران ارائه می شود تا قدرت خرید برای کاربران بیشتری افزایش یابد. صرافی بایننس در این باره توضیح داد:

<< ما این امکان را برای کاربران فراهم کرده ایم که کسری واحدی از ارزش سهام قابل معامله عمومی را مبادله کرده و آنها را به واحد های مقدون به صرفه تری تبدیل کنند که از موانع ورود کمتری برخوردار هستند. >>

تا به امروز سهام تسلا اولین سهامی است که به صورت توکن غیر متمرکز در این صرافی معتبر قابل معامله است. در حال حاضر قیمت سهام شرکت تسلا در بازار های سنتی معادل با 700 دلار است که در گذشته ارائه مدارک کاربران به صورت فیزیکی از ملزومات این شرکت بود اما با رونمایی از توکن سهام تسلا کاربران می توانند تا میزان یک صدم از هر سهم را با توکن های دیجیتالی جدید خریداری کنند. در یک هفته گذشته قیمت بایننس کوین نیز افزایش یافته و از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده است که با این توسعه جدید امکان رشد بیشتر این صرافی انتظار می رود.

 

 

نکته مثبت دیگر این توکن ها عدم پرداخت هزینه کارمزد است اما برای معاملات قانونی توکن های سهام تسلا نیاز به احراز هویت می باشد. همچنین خرید و فروش این توکن‌ های دیجیتالی برای مناطق تحت تحریم مانند چین، ترکیه و آمریکا ممنوع است. صرافی بایننس گفته است این اقدام جدید در راستای کسب سود همه مردم از سهام ها بدون نیاز به تهیه یک سهم سنتی کامل صورت گرفته است.