بر اساس گزارشی که کوین تلگراف مخابره کرده است شخصی با نام مارتی مالمی(Martti Malmi ) به دنبال فروش زودهنگام 55000 واحد بیت کوین رقمی بالغ بر 1.3 میلیارد دلار متضرر شد.
مارتی مالمی(Martti Malmi)  که یکی از نخستین توسعه دهندگان بیت کوین است به دلیل اینکه بیت کوین های خود را با عجله فروخته بسیار ابراز پشیمانی کرد. او اکنون با افسوس بسیار اظهار داشته که اگر بیت کوین هایی را که استخراج کرده بود نگه می داشت هم اکنون جز میلیاردرها محسوب می شد.
این شخص که با نام مستعار سیریوس (Sirius)شناخته می شود، در هنگام مصاحبه با گزارشگر کوین تلگراف در تازه ترین بخش از اظهاراتش به تشریح کامل داستان بیت کوین های از دست رفته اش پرداخته است.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین
مالمی با انتشار یک رشته توییت اظهار داشت زمانی که در طول سال 2009 تا 2010 بیت کوین ارزشی معادل با صفر داشت او اقدام به استخراج 55000 واحد از این ارز دیجیتال کرده بود. مالمی بیان می کند که در اکتبر سال 2009 که  قیمت بیت کوین به 5 دلار رسیده بود او 5050 از بیت کوین هایش را فروخته است. او همچنین افزود: در آن دوران به دلیل نبود یک صرافی درست حسابی به نزدیک ترین صرافی مراجعه کرده و 30,000 بیت کوین خود را هم، اینگونه از دست داده است. وی در این باره می گوید:
"قصدم این بود که مابقی بیت کوین هایم را هودل کنم، اما با توجه به اینکه پیدا کردن شغل در سال 2012 بیش از حد به درازا کشید مجبور به فروش بیت کوین هایم به قیمتی بسیار ناچیز یعنی در حدود 5 دلار شدم. بعد از آن مقدار پس انداز بیت کوین هایم دچار نوسان شد. با اینکه چیز زیادی از آنها باقی نمانده ولی در طول این سالها توانستم سود خوبی کسب کنم."

ضرر 1 میلیاردی مارتی مالمی از فروش بی موقع بیت کوین هایش


شاید بتوان مهم ترین سرمایه گذاری او را مربوط به فروش 10,000 بیت کوین در سال 2011 دانست که از این طریق توانست یک آپارتمان در هلسینکی خریداری کند. او در این باره در توئیت خود چنین نوشته: 
"به احتمال زیاد اکنون به گران قیمت ترین استودیو در جهان تبدیل شده است."
حال با توجه به روند افزایشی که قیمت بیت کوین در این سالها تجربه کرده و اکنون در حدود 24,000 دلار معامله می شود، اگر چنانچه مالمی 55,000 بیت کوین خود را را نفروخته بود، اکنون صاحب چیزی در حدود 1.3 میلیارد دلار سرمایه بود. البته که او در این مورد هیچ گاه به طور جدی اظهار پشیمانی نکرده است:
"شاید آنگونه که تصور می شود سخت نباشد. اینگونه هم نبوده که یک شبه 1 میلیارد دلار از دست برود. سوای این که بیت کوین توانسته روند صعودی و موفقیت آمیزی طی کند، من از این خوشحال بودم که در سن 21 سالگی موفق به خرید خانه شدم. احتمالا به دلیل فرهنگ غالب فنلادی و حاکمیت ذهینت ایده آلیستی در من و کم تجربگی، هیچ موقع در فکر پول درآوردن نبودم. این رخداد کاملا به طور تصادفی و زمانی به وقوع پیوست که ساتوشی از من درخواست کرد تا برای اینکه امکان اتصال همه فراهم شود نودم را اجرا کنم."

محل زندگی ساتوشی ناکاموتو فاش شد
مالمی تنها فرد شناخته شده در حوزه ارزهای دیجیتال نیست که به ناچار مجبور به فروش ارزهای دیجیتال خود با قیمت پایین شده است. دیوید شوارتز نیز در ماه اکتبر اعلام کرد که مجبور به فروش 40,000 اتر خود در زمانی شده که قیمت اتریوم معادل با 1 دلار معامله می شد. شوارتز بیان می کند او این تصمصم را به همراه همسرش و به منظور مدیریت ریسک گرفته بود. با این حال هم اکنون با رسیدن قیمت اتریوم به 600 دلار، اگر چنانچه اتریوم های او باقی می ماند، او صاحب ثروتی 26 میلیون دلاری بود.