نزدیک شدن روزانه بیت کوین به بالاتر از سطح کلیدی 53،000 دلار نشان می دهد فعالان بازار گاوی برای دستیابی به یک سطح جدید در تاریخ تلاش می کنند. بهبود سطح بیت کوین به بالای 50،000 دلار با موج جدیدی از خوش بینی و امیدواری دستیابی به سطح بالا تر همراه بود. طبق گفته مایک مک گلون (استراتژیست ارشد بلومبرگ) بیت کوین از طلا پیشی گرفته و برای کسب عنوان بزرگترین منبع سرمایه گذاری جهان می کوشد.

 

 

حمایت بازار گاوی از بیت کوین

با آنکه معامله گران حرفه ای بین هلد و خروج از بازار بیت کوین مردد می باشند بسیاری از شرکت های بزرگ در حال خریداری بیت کوین در سطح 53 هزار دلار هستند. از هفته گذشته که قیمت زیر سطح 50 هزار دلار ثابت مانده بود تا به امروز شرکت های بزرگ در حال سرمایه گذاری در بیت کوین هستند. طبق گزارشات منبع معتبر glassnode  به نظر می رسد صعود دوباره ی قیمت بیت کوین یک طرح گاوی می باشد زیرا هلدر ها با کاهش قیمت کوین های خود را نگه داشتند و از سرمایه گذاران بزرگ گرفته تا شرکت های مختلف در حال ذخیره سازی این کوین مشهور می باشند که این عمل سبب بالا کشیدن بازار بیت کوین و جلوگیری از سقوط آن می شود.

 

 

آلتکوین ها به بالاترین سطح قیمت تاریخ دست یافتند

پس از صعود دوباره بیت کوین برخی از پروژه های آلتکوین نیز افزایش قیمت چشمگیری داشتند و به رکورد های تاریخی دست یافتند، توکن هایی مانند ultra، Theta و Enjin در روز دو شنبه فرصت دو رقمی شدن را یافتند و با بالاترین قیمت سالانه خود معامله شدند. رکورد جدید توکن های نام برده به شرح زیر است:

توکن ultra: با تاسیس شبکه اصلی برای این توکن قیمت آن 21 درصد افزایش یافت و رکورد خود را در سطح 0.452 دلار ثبت نمود.

توکن Theta: همچنین این پلتفرم متمرکز بر فناوری بلاک چین با استفاده از هارد فورک که مدتها انتظارش را می کشید به بالاترین رقم معاملاتی یعنی 4.98 دلار دست یافت.

توکن Enjin: این توکن نیز با تقویت شبکه و تمرکز برای ایجاد یک اکوسیستم گسترده NFT شروع به پیشرفت کرد و به بالاترین سطح قیمتی 1.76 رسید.

اتریوم و پلتفرم چین لینک نیز به ترتیب 8 و 10 درصد افزایش قیمت داشته اند. به نظر می رسد آپدیت برلین توسط 4 EIP در افزایش قیمت اتریوم تاثیر بسزایی داشته است.

در گذشته نیز شاهد ارتباط میان افزایش قیمت بیت کوین و آلتکوین ها بوده ایم اکنون نیز همانطور که مشاهده کردید برخی از آلتکوین ها با صعود قیمت بیت کوین در راستای پیشرفت جایگاه خود قدم بر می دارند.

 

 

سخن آخر

این دومین هفته برتر تاریخ بیت کوین است که دوباره به سطح 53 هزار دلار رسیده و به بازار خرید و فروش ارز دیجیتال امید تازه ای بخشیده است. ظاهرا بسته اقصادی آمریکا که به عنوان یک هزینه کمکی به مردم ارائه می شود نقش کوچکی در افزایش قیمت بیت کوین داشته است زیرا انتظار می رود با توجه به محبوبیت معاملات ارز دیجیتال مقداری از این بسته ها صرف معاملات بیت کوین بشود.