در تاریخ 6 خرداد سال 1400 کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، درخواستی مبنی بر برسی تراکنش های XRP و تماس های تلفنی ریپل را داشت که امروز جواب این تقاضا نامه توسط قاضی دادگاه اعلام شد. دادستان ایالات متحده قاضی سارا نتبرن، اجازه دسترسی کمیسیون SEC به ارتباطات حقوقی آزمایشگاه Ripple را رد کرده است. قاضی سارا نتبرن اظهار داشت درخواست کمیسیون آمریکا برای دسترسی به ارتباطات خصوصی ریپل خلاف قانون است، زیرا انجام این عمل اطلاعات محرمانه مربوط به مشتریان را افشا خواهد کرد که تنها باید میان وکیل و موکل محفوظ باشد.

 

 

دفاعیات ریپل در برابر سازمان SEC

همانطور که گفته شد قاضی پرونده به سازمان SEC اجازه ورود به حریم خصوصی ریپل را نداد، همچنین وکلای RIPPLE در مقابل این درخواست جبهه گرفته و گفته اند این عمل حریم خصوصی مشتریان را به خطر می اندازد. سارا نتبرن نیز در این باره در اعلامیه ای نوشت:

«ریپل بیان کرده است که ارتباطات و تماس های حقوقی درخواست شده از جانب کمیسیون SEC تحت محافظت قانون عدم افشای اطلاعات بین وکیل و موکل است.»

همچنین کمی قبل کمیسیون بورس آمریکا اظهار داشت دفاعیات ریپل ارزش حقوقی نداشته، کافی نمی باشد و به توصیه های سازمان SEC عمل نکرده است. وکلای ریپل نیز ادعا کرده اند که کمیسیون اوراق بهادار آمریکا به ریپل هشدار نداده است که XRP یک اوراق بهادار بدون مجوز است. ریپل در این باره گفت:

« شرکت ریپل در دفاع از خود مدعی است که اقدامات کمیسیون SEC نتوانسته است به افراد حاضر در بازار اطلاع دهد که این آژانس، XRP را به عنوان یک اوراق بهادار در نظر گرفته است.»

با آنکه قاضی رای دادگاه برای لغو جستجو کمیسیون SEC در برابر ارتباطات خصوصی ریپل را صادر کرده است، اما هنوز عکس العملی در برابر دفاعیات ریپل از خود نشان نداده است.

 

 

در این بین، ریپل ادعا دارد در برابر تعهدات قانونی آن ها شفاف سازی نشده و کمیسیون SEC از لیست شدن کوین XRP در صرافی ها کاملا مطلع بوده. کمیسیون اوراق بهادار آمریکا نیز در برابر این ادعا از خود دفاع کرده است و به پرونده Kik Interactive اشاره کرده که در گذشته توکن های Kin را نقض قانون اوراق بهادار تعیین کرده است.

اما وکلای ریپل آرام و قرار نداشته و همچنان در جواب این کمیسیون دفاعیات کوبنده ای ارائه داده اند، جرمی هوگان در این باره گفته است که پرونده Kik Interactive را مطالعه کرده و عقیده دارد شرایط این پرونده با شرایط فعلی ریپل مشابه نیست. جرمی هوگان مدعی است این دادگاه در گذشته تشکیل شده و قاضی هلرشتاین که مسئول مربوط به پرونده Kik Interactive بود، از شناخت کافی در مورد فناوری نوین اطلاعات کافی نداشته است. اما سارا نتبورن که قاضی پرونده فعلی است از شرایط حال حاضر با خبر است.

به هر حال جلسه جدیدی که از دادگاه ریپل و SEC برگذار شد، پیروزی جدیدی برای ریپل به ارمغان آورد و همین موضوع باعث رشد 18 درصدی توکن های XRP در زمان ریزش بازار شد و قیمت ریپل دوباره در حالت صعودی قرار گرفت.