پس از آخرین پیروزی ریپل در دادگاه در مقابل کمیسیون SEC قرار بر دسترسی کامل ریپل به پرونده های داخلی کمیسیون بورس آمریکا شد که این سازمان نارضایتی خود را به قاضی پرونده اعلام کرد. کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا از دادگاه خواسته است دسترسی ریپل به اسناد داخلی را محدود کند و درخواست خود را با اتهام زدن به ریپل در مورد از بین بردن تمرکز اصلی پرونده بیان کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC ریپل را پس از دسترسی مدیران سازمان مربوطه به اسناد داخلی از سوی نهاد نظارتی به آزار و اذیت متهم کرده است، این اسناد ادعا شده حاوی اطلاعاتی در مورد سه ارز BTC ،ETH و XRP است جایی که SEC سه رمز ارز نام برده را به عنوان "ارزهای دیجیتال" طبقه بندی می کند. اکنون SEC می خواهد دسترسی به این اسناد را محدود کند و ادعا می کند که آن ها بی ربط به پرونده هستند.

 

 

SEC از قاضی می خواهد دسترسی Ripple را مسدود کند

در 7 آوریل، Ripple حق دسترسی به سوابق و ارتباطات داخلی SEC را بدست آورد. دادگاه با صدور دستوراتی از SEC تقاضا جستجوی هزاران ایمیل خارجی را برای یافتن اسناد مربوط به XRP، بیت کوین و اتریوم را داشت. نهاد نظارتی مربوطه دستور را رعایت کرد اما در 21 آوریل نامه ای برای قاضی سارا نتبرن ارسال کرد و خواستار محدود کردن دسترسی Ripple به سوابق آن شد. در این نامه آمده است كه كمسیون سعی دارد تا ریپل را از بدست آوردن ارتباطات داخلی كارمندان SEC در دادگاه منع كند، مظمون نامه در زیر نوشته شده است:

<< در پروسه ملاقات و مشاوره قبلی مشهود بود که متهم به دنبال نادیده گرفتن محدودیت‌ های دستور دادگاه بوده است. ریپل قصد دارد کمیسیون SEC را در موقعیت های نامعینی قرار دهد و اگر موفق شود، جریان پرونده را بازبینی کند. >>

طبق این تحقیقات وکیل دادگستری جرمی هوگان یک سند عمومی را افشا کرد که در آن SEC قبلا از Ripple به عنوان یک شرکت ارز دیجیتال در سال 2016 یاد کرده و موافقت کرده است که XRP به عنوان یکی دیگر از دارایی های رمزنگاری شده طبقه بندی می شود. در این مدرک نوشته شده است:

<< ملون یک تاجر موفق است که رییس سابق کمیته اقتصادی حذب جمهوری خواه نیویورک بوده است. او دانش آموخته رشته اقتصاد دانشگاه پنسیلوانیا است که هم اکنون به عنوان مشاور در شرکت ارز دیجیتال آزمایشگاه ریپل فعالیت می کند. >>

قیمت ریپل که طی کشمکش دادگاه با ریزش شدیدی مواجه شده بود پس از سومین برد در جلسه دادگاه با 40 درصد رشد قیمت همراه شد و توکن XRP به یک رکورد جدید بالاتر از 1 دلار دست یافت، همچنین ریپل در رتبه 4 جدول رمز ارز های برتر قرار دارد.