مایکل سیلر مدیر کمپانی سرمایه گذاری مایکرو استراتژی قصد خرید 650 میلیون دلار بیت کوین را دارد. مایکل سیلر که به عنوان موسس و مدیر شرکت سرمایه گذاری مایکرو استراتژی شناخته می شود، به یکی از بزرگترین طرفداران ارز دیجیتال بیت کوین در جهان تبدیل شده است. دلیل این ادعا نیز اقدام چندین باره شرکت تحت مدیریت او برای خرید بیت کوین بوده است به طوری که تا به حال میزان سرمایه گذاری این شرکت در بازار بیت کوین بالغ بر 1 میلیارد دلار می باشد. این شرکت قصد داشت تا از طریق افزایش سرمایه خود بیت کوین های بیشتری خریداری کند. حال با افزایش سرمایه خود درصدد است 650 میلیون دلار دیگر بیت کوین به سبد سرمایه گذاری خود بیافزاید.

خریداری 650 میلیون دلار بیت کوین توسط شرکت مایکرو استراتژی

مایکل سیلر مدیر عامل کمپانی مایکرو استراتژی که شرکتش عنوان بزرگترین شرکت هوش تجاری در جهان را به خود اختصاص داده، طی اطلاعیه ای اعلام کرد که با افزایش سرمایه ای 650 میلیون دلاری که از طریق فروش اوراق قرضه محقق شده، قصد دارد به همین میزان ارز دیجیتال بیت کوین خریداری کند.
این شرکت طی هفته گذشته با هدف  خرید بیت کوین در پی دریافت مجوز برای فروش اوراق بدهی خود بود. در همین راستا روز گذشته به سرمایه گذاران شرکت خود اعلام کرد که سرمایه حاصل از فروش اوراق بدهی به حدود 650 میلیون دلار رسیده و متعاقبا فروش آن توسط شرکت متوقف شده است. ارزش این اوراق در روز دوشنبه هفته پیش در حدود 400 میلیون دلار بوده است.

شکار بیت کوین توسط شرکت سرمایه گذاری مایکرو استراتژی


بنابر اعلام شرکت مایکرو استراتژی قرار است سود خالصی که از فروش این اوراق بدست آمده به خرید بیت کوین اختصاص یابد. با این حساب با کسر کارمزدها و سایر هزینه ها، مبلغی در حدود 634.9 میلیون دلار از طرف این شرکت به منظور خرید پادشاه ارزهای دیجیتال جهان یعنی بیت کوین در نظر گرفته شده است. از اواسط سال 2020 میلادی جمعا 500 میلیون دلار بیت کوین توسط مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مایکرو استراتژی برای سرمایه گذاری در بازار بیت کوین اختصاص یافته است. از این رو می توان به جرات این شرکت را به عنوان یکی از بزرگترین بیت کوینرهای بازار بیت کوین دانست.

خرید 650 میلیون بیت کوین توسط شرکت سرمایه گذاری مایکرو استراتژی


در سال 2020 بسیاری از سرمایه گذاران حقوقی با تزریق سرمایه های کلان خود به بازار مبادلات ارزهای دیجیتال و بویژه بیت کوین باعث جان گرفتن دوباره این بازار شدند که مایکل سیلر هم یکی از این سرمایه گذاران بزرگ بازار بیت کوین محسوب می شود. به مدد ورود این سرمایه های جدید بازار بیت کوین در روزهای پایانی سال 2020 شاهد بالاترین قیمت تاریخ ایجاد خود بود.

روند کاهشی قیمت بیت کوین
شرکت مایکرو استراتژی بایستی به سرمایه گذاران خود در ازای فروش اوراق بدهی، سالیانه سود 0.75 درصدی را پرداخت نماید. ژوئن 2021 اولین تاریخ پرداخت این سودها در نظر گرفته شده که پرداخت آن تا ژوئن 2025 ادامه خواهد یافت. ولی با این حال سرمایه گذاران قادر خواهند بود اوراق خود از سه سال آینده به فروش بگذارند.