در هفته گذشته قیمت بیت کوین با چالش های زیادی رو به رو شد و از نوسانات روزانه برخوردار بود، بیت کوین در تاریخ 10 اسفند برای سومین بار در هفته اخیر به سطح 44.000 تا 45.000 دلار دست یافت و در حال حاضر قیمت آن به 46 هزار دلار رسیده است. این در حالی است که در اواخر بهمن ماه سطح 50،000 دلار را لمس کرد اما پس از آن روند نزولی را طی کرده و به زیر سطح 44،000 دلار بازگشت، حال خبری موثق از خرید 2،500 بیت کوین توسط سازمان های بزرگ آمریکا منتشر شده است.

 

 

خرید بیت کوین توسط سازمان های آمریکا

به گفته تیم گزارشی Bloqport حجم 1.2 میلیارد دلار بیت کوین از صرافی Coinbase خارج شد که مشابه این اتفاق روز 7 اسفند نیز تکرار شده بود و میزان 13،000 بیت کوین با قیمت 48 هزار دلار از کوین بیس خارج شد. در پی آن اقای کی یونگ جو مدیر عامال کریپتو کوانت اظهار داشت این حجم عظیم از خرید بیت کوین توسط سازمان های سرمایه گذاری آمریکا اتفاق افتاده و شرکت های بزرگ مشغول ذخیره هر چه بیشتر بیت کوین می باشند. وی افزود این بزرگ ترین سیگنال برای رشد قیمت بیت کوین در آینده بشمار می رود.

 


نوسانات اخیر جنگی میان نهنگ ها و بازار گاوی که از اصطلاحات ارز دیجیتال می باشند به وجود آورده است، در چند روز گذشته نهنگ ها با تخلیه 140 هزا دلار بیت کوین در بازار اختلال ایجاد کردند اما سومین آزمایش سطح 44.000 دلار به بالا امید دوباره ای به بازار گاوی بخشیده است. علاوه بر آن تحلیل گران و محققان موسسه Santiment معتقدند کل بازار رمز ارز پایه اکنون به نگهداری قیمت بیت کوین در بالا تر از این سطح کلیدی بستگی دارد و معامله گران باید به فعالیت های زنجیره ای بیت کوین و حمایت آن در سطح 44 هزار دلار به بالا توجه ویژه ای داشته باشند تا به همین منوال همه ارز های دیجیتال را کنترل کنند.