طبق اعلام جک دورسی، مدیر عامل شرکت اسکوئر (Squarw)، روز گذشته این شرکت اقدام به خرید 3318 بیت کوین به ارزش تقریبی 170 میلیون دلار کرده است.
شرکت اسکوئر روز سه شنبه و در جریان گزارش مالی 2020، به تشریح سرمایه گذاری خود در بیت کوین پرداخته و گفت: "اسکوئر با خرید 3318 بیت کوین، 170 میلیون دلار دیگر در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده است. با احتساب سرمایه گذاری پیشین 50 میلیون دلاری اسکوئر، ارزش مجموع بیت کوین های این شرکت به حدود 5 درصد از نقدینگی و اوارق بهادار قابل معامله آن رسیده است."
اسکوئر پاییز سال 2020، اعلام کرد که اقدام به خرید 50 میلیون دلار بیت کوین کرده است.

اسکوئر 170 میلیون دلار بیت کوین خرید


قیمت بیت کوین پس از افزایش قابل توجهی که طی هفته گذشته با رسیدن به مبلغ 58,000 رقم زد، طی روزهای اخیر با اصلاح قیمت تا مبلغ 48,000 دلار پایین آمد. هم اکنون و در زمان نگارش این مطلب بیت کوین در محدوده 51,100 دلار معامله می شود.
جک دورسی در بخش دیگری از این گزارش افزود: " در راستای توسعه و پیشبرد اهداف شرکت، تیم مدیریت اسکوئر بر این باور است که می تواند از بیت کوین به عنوان ابزاری برای قدرتمندسازی اقتصاد خود استفاده کند. افراد با استفاده از بستر بیت کوین می توانند علاوه بر مشارکت در یک سیستم پولی جهانی، امنیت آینده مالی خود را نیز تامین کنند. سرمایه گذاری اخیر اسکوئر در بیت کوین در راستای تعهد شرکت به بیت کوین و برنامه های آن در جهت ارزیابی مدام سرمایه گذاری تجمعی در این ارز دیجیتال به نسبت سایر سرمایه گذاری های شرکت انجام گرفته است."
شرکت اسکوئر در سال 2013 با مشارکت جک دورسی، جیم مک کلوی (Jim Mckelvey) و تریستان اوتیرنی (Tristan OTierney) تاسیس گردید. جک دورسی مدیرعاملی و ریاست هیئت مدیره این شرکت را بر عهده دارد.
مدیر ارشد بخش مالی اسکوئر نیز قبلا در اظهار نظر خود در رابطه با بیت کوین گفته بود بیت کوین این پتانسیل را دارد که بتواند به عنوان ارز اصلی اینترنت مطرح شود. وی همچنین افزود بیت کوین مطمئنا در آینده بخش بزرگی از کسب و کار شرکت اسکوئر را به خود اختصاص خواهد داد.