به نظر می رسد در یک هفته اخیر ارز رمز نگاری شده سولانا با نماد اختصاری SOL، قصد متوقف کردن رالی گاوی بی نظیر خود را نداشته و همچنان با شتاب می تازد. این رمز ارز محبوب در تاریخ 9 شهریور سال 1400، رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت و با رشد 20 درصدی توجه معامله گران بیشتری را به سوی خود جلب کرد. در حال حاضر نیز سولانا با رشد 34 درصدی خود و خرید و فروش با قیمت ۱۹۴ دلار، رکورد جدیدی ثبت کرد و باعث رضایتمندی سرمایه گذاران بسیاری شد.

 

 

افزایش قیمت سولانا تا مرز 200 دلار

اگر هنوز نمی دانید ارز دیجیتال سولانا چیست؟ باید بگوییم با توجه به آمار، سولانا در یک هفته اخیر بیش از 64 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده و بازده سالانه آن حدود 70 هزار درصد ثبت شده است. نکته قابل ملاحضه درمورد سولانا این است که تنها یک سال از راه اندازی این رمز ارز می گذرد اما با این حال توانسته است رکورد خوبی از خود به جای بگذارد و رتبه 7 بازار را از نظر ارزش بازار به خود اختصاص دهد. همچنین بلاک چین سولانا یکی از رقبای سرسخت شبکه اتریوم محسوب می شود، زیرا هزینه های کارمزد در شبکه سولانا بسیار ناچیز بوده و از نظر مقیاس پذیری نیز عملکرد مناسب تری نسبت به اتریوم دارد.

با توجه به افزایش قیمت شدید سولانا، حجم معاملات این رمز ارز کاربردی چیزی حدود 55 میلیارد دلار تخمین زده شده که همین امر باعث شده سولانا از دوج کوین پیشی بگیرد و خود را به رتبه 7 بازار ارز دیجیتال برساند.

 

 

رونق مداوم ارز SOL به این واقعیت اشاره دارد که تعداد زیادی از سرمایه گذاران علاقه بیشتری به استفاده گسترده از بلاک چین و توکن های NFT دارند. همچنین بر اساس گزارش Forbes، سولانا از ابتدای ماه سپتمبر بیش از 900 میلیون دلار NFT فروخت که یک رکورد محسوب می شود. افزایش قیمت اخیر سولانا در یک هفته اخیر باعث شده سرمایه گذاران زیادی اقدام به خرید سولانا و هولد آن کرده و تحلیل گران بسیاری نیز عقیده دارند سولانا یکی از رمز ارز های کاربردی بازار است که آینده روشنی در انتظارش است.