صندوق سوروس، نیویورک لایف و مورگان استنلی به جمع سرمایه گذاران 200 میلیون دلاری شرکت سرمایه گذاری بیت کوین پیوستند. 
شرکت های سرمایه گذاری نیویورک لایف (New York Life)، استنلی مورگان (Stanley Morgan) و صندوق مدیریت سوروس (Soros Fund Management) برای مشارکت در طیف وسیعی از اقدامات استراتژیک در رابطه با بیت کوین اقدام به سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر بیت کوین NYDIG کردند. آنها با این اقدام و در همکاری با دیگر شرکت های سرمایه گذاری فعال در این زمینه انتظار دارند "انفجاری از نوآوری در محصولات و خدمات بیت کوین" ایجاد نمایند.
همزمان با افزایش مجدد قیمت بیت کوین شرکت های بزرگ در حال گرایش به سمت سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال هستند. بنا به آنچه در روز دوشنبه از سوی گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) اعلام شد، شرکت های بزرگ به عنوان تامین کنندگان فناوری و گزینه های مالی بیت کوین در این شرکت محسوب می شوند. اخیرا 200 میلیون دلار سرمایه توسط سوروس، نیویورک لایف و مورگان استنلی به NYDIG هدایت شده است.

سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در بیت کوین


صندوق سوروس توسط جورج سوروس یکی از سرمایه گذاران باسابقه مدیریت می شود. شرکت بیمه زندگی نیویورک لایف نیز سومین شرکت بزرگ بیمه در ایالات متحده آمریکاست که بزرگترین شرکت پوشش بیمه عمر در این کشور نیز می باشد.
رابرت گاتمن، مدیر عامل NYDIG، شرکت های مشارکت کننده در این دور از تامین مالی توسعه نوآوری ها، خدمات و محصولات مرتبط با بیت کوین را چیزی فراتر از سرمایه گذار دانسته و از آنها به عنوان شرکای چندین ساله خود یاد کرده است. وی در این باره گفت: "NYDIG می تواند با این شرکت ها در زمینه ابتکارات استراتژیک مربوط به بیت کوین که مدیریت بودجه، پوشش بیمه، بانکداری، فعالیت های انسان دوستانه را شامل می شود، وارد همکاری شود. با این مشارکت ها می توان اذعان داشت که پذیرش سازمانی بیت کوین از راه رسیده است."
وی در ادامه افزود: "احتمالا در ماهها و سه ماهه آتی، پیش بینی می شود که در پی همکاری با خریداران جدید، NYDIG "انفجار نوآوری در محصولات و خدمات بیت کوین" را اعلام نماید.
این گروه روز دوشنبه با تاکید بر " تسریع روند پذیرش بیت کوین در سطح سازمانی" اعلام کرد که: "در حال حاضر بیمه های زندگی، سنوات و دارایی و تلفات در مجموع بالغ بر 1 میلیارد دلار به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند که همه آنها به شکلی انحصاری توسط NYDIG مدیریت می شوند."
NYDIG بخشی از مدیریت دارایی Stone Ridge است که اخیرا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) برای یکی از صندوق های سرمایه گذاری خود به منظور سرمایه گذاری در بیت کوین ثبت نام نموده است.