همانطور که می دانید اپل یکی از غول ها در دنیای تکنولوژی می باشد که این شرکت به تازگی آغاز همکاری خود با متاورس را اعلام کرده است، با توجه به محبوبیت این شرکت  بین عموم و دنیای جذاب متاورس می توان آینده ای خوب را برای این همکاری پیش بینی کرد.

آغاز همکاری اپل با متاورس

مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک در روز پنجشنبه اعلام کرد، اپل بر روی توسعه واقعیت افزوده AR روی دستگاه های خود سرمایه گذاری خواهد کرد و در مصاحبه خود گفت: بر این باور است که حوزه متاورس پتانسیل زیادی برای کار دارد.
اخیرا از تیم کوک سوالی مبنی بر فرصت های پیشرفت اپل در حوزه متاورس پرسیده شده است که در جواب گفت: ما همواره در حال جست و جو در میان تکنولوژی های نوظهور هستیم و من در گذشته درباره میزان علاقه اپل در این حوزه صحبت کرده ام. ما پتانسیل زیادی در این حوزه می بینیم و متانسب با آن سرمایه گذاری می کنیم. 
تیم کوک در ادامه به 14000 برنامه توسعه داده شده اشاره کرد که بر روی پلتفرم ARkit  اجرا می شوند، ARkit پلتفرم توسعه ای واقعیت افزوده شرکت اپل می باشد که در حال حاظر در اپ استور قرار دارد و به کاربران برای دسترسی راحت تر به دنیای متاورس کمک می کند.
در پی اعلام حمایت اپل از متاورس، سهام این شرکت که در روز پنجشنبه با افت 3% به 159.22 دلار رسیده بود، با افزایش 8% به ارزش 167.23 دلار رسید، صحبت های تیم کوک درباره متاورس تاثیر مثبت و چشم گیری بر روی سهام این شرکت داشته است.
در حالی که شرکت متا با مدیریت مارک زاکربرگ از هدست های oculus خود برای دسترسی کاربران متاورسی استفاده می کند، اپل هنوز از هدست های واقعیت افزوده خود رو نمایی نکرده است و به گفته شرکت اپل این هدست ها را در سال 2022 به بازار عرضه می شود، همچنین به گزارش بلومبرگ امکان تاخیر در عرضه آن به دلیل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد.
در حال حاظر اپل از شرکت های دیگر مثل متا و ماکروسافت در زمینه توسعه و پیشرفت متاورس عقب مانده است، این شرکتها در حال پیشبرد برنامه عمومی خود برای توسعه در حوزه متاورس هستند.