در تاریخ 29 فروردین سال 1400 قیمت بیت کوین از بالا ترین سطح 64 هزار دلار به پایین ترین سطح 54 هزار دلار سقوط کرد. پس از کاهش 77 درصدی قیمت تنها در یک ساعت، انتظار می رفت بیت کوین برای بازگشت به سطح های بالا تر تلاش کند اما با فشار فروش در بازار قیمت آن دوباره با ریزش مواجه شد و در 2 اردیبهشت به سطح 48 هزار دلار دست یافت.

 

 

داده ها نشان می دهد در پی کاهش قیمت ناگهانی بیت کوین برخی از آلتکوین هایی که عملکرد خوبی را در هفته گذشته از خود نشان داده بودند نیز با کاهش قیمت اندک مواجه شدند. آلتکوین هایی مانند ریپل، اتریوم و بایننس کوین همراه با روند نزولی قیمت بیت کوین از حرکت صعودی بازمانده و کاهش قیمت را تجربه می کنند. اما با این حال روند آلتکوین ها بسیار بهتر از بیت کوین بوده و تنها یک کاهش قیمت ناچیز را شاهد بوده اند به همین ترتیب با کاهش قیمت بیت کوین به سطح 48 هزار دلار معامله گران قیمت برخی از توکن هایی مانند آوی و زی کش را افزایش داده اند.


طبق گزارش CoinMarketCap با سقوط اخیر بیت کوین، از سال 2018 تا به امروز این اولین بار است که ارزش بازار BTC نسبت به ارزش کل بازار ارز دیجیتال به زیر 50 درصد رسیده است. تحلیل گران عقیده دارند اگر بیت کوین به زیر خط میانگین 100 روزه سقوط کند کاهش قیمت تا سطح 46 هزار دلار را نیز شاهد خواهیم بود.

البته برخی تحلیل گران نیز عقیده دارند بازار گاوی بیت کوین به پایان نرسیده و این تنها یک استراحت کوچک برای BTC می باشد و پس از دوباره اوج گرفتن پادشاه رمز ارز ها قیمت به 72 هزار دلار نیز دست میابد. همچنین در حال حاضر قیمت بیت کوین به سطح 50 هزار دلار بازگشته است.