بیت کوین بزرگ ترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال جهان که اوایل هفته با سرعت زیادی به سوی لول های بالا تر می شتافت امروز در تاریخ 29 فروردین، 77 درصد کاهش قیمت داشت و دوباره به سطح 55.244.46 دلار بازگشت. با توجه به کاهش قیمت شدید بیت کوین بیش از 8 میلیارد دلار لیکویید در بازار ثبت شده است. لیکویید یکی از مفاهیم ترید می باشد، طی این فرایند قراردادی از نوع آتی میان تریدر و صرافی منعقد می گردد که اگر قیمت یک رمز ارز در آینده توسط تحلیل تریدر درست پیشبینی نشود و قیمت رمز ارز مورد نظر به قیمت پیشبینی شده نرسد صرافی می تواند سرمایه اولیه تریدر را برای خود بردارد.

البته امروز تنها بیت کوین سقوط قیمتی را تجربه نکرده بلکه اتریوم نیز با 6.53 درصد کاهش قیمت به جایگاه 2165.91 دلار بازگشته است. BTC که اواخر هفته گذشته به اوج خود رسیده بود و با قیمت 64 هزار دلار معامله می شد امروز با ریزش شدیدی مواجه شد.

 

 

بازار صعودی آلتکوین ها در برابر بیت کوین

بر خلاف لغزش بیت کوین، برخی از آلتکوین ها از اوایل ماه آپریل روند صعودی خوبی را پیش گرفته و روز بروز از افزایش قیمت بیشتری برخوردار می شوند. از بهترین آلتکوین ها که عملکرد عالی از خود در این هفته ثبت کرده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

•بایننس کوین BNB
• ریپل XRP
•دوج کوین DOG
•کاردانو ADA

•پولکادات DOT
•یونی سواپ UNI
•لایت کوین LTC

• چین لینک LINK
•استلار XLM

رمز ارز بایننس کوین: کوین BNB رمز ارز اختصاصی معتبر ترین صرافی غیر متمرکز بایننس می باشد که اخیرا رشد قیمت شدیدی را تجربه کرده است. این ارز دیجیتال محبوب در حال حاضر با ارزش بازار 80 میلیارد دلار در رتبه 3 جدول رمز ارز های برتر قرار گرفته است. در حال حاضر قیمت بایننس کوین 463.9988 دلار احتساب می شود.
 

ریپل: پس از چند جلسه پیروزی ریپل در دادگاه با اوراق بهادار آمریکا قیمت توکن های اختصاصی این رمز ارز به شدت افزایش یافت و رکورد تاریخی خود را به ثبت رساند. در حال حاضر با افزایش قیمت ریپل به بالای 1 دلار و ارزش بازار 61 میلیارد دلار رتبه 4 بازار رمز ارز های برتر به آن تعلق گرفته است.

کاردانو: یکی دیگر از آلتکوین های مشهور که در این هفته طرفداران خود را شامل سود کرده است رمز ارز ADA می باشد که با ارزش بازار 39.37 میلیارد دلار و قیمت 1.20512 دلار در رتبه 6 بازا قرار گرفته است.

دوج کوین: دوج کوین بهترین عملکرد هفته را از خود نشان داده و روند صعودی روز افزونی را طی می کند. قیمت دوج کوین در حال حاضر با حمایت مدیر مشهور یعنی ایلان ماسک افزایش شدیدی را تجربه می کند و با ارزش بازار 36 میلیارد دلار در رتبه 7 بازار ارز دیجیتال قرار گرفته است.

پولکادات: پولکادات که با نماد اختصاری DOT شناخته می شود با ارزش بازار 34.15 میلیارد دلار و قیمت لحظه ای 35.9024 دلار رتبه 8 بازار ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

چین لینک: چین لینک با ارزش بازار 15.24 میلیارد دلار و قیمت لحظه ای 36.131 دلار رتبه 12 بازار را به خود اختصاص داده است.

استلار: رمز ارز استلار که با نماد اختصاری XLM شناخته می شود با ارزش بازار 11.94 میلیارد دلار در رتبه 14 برترین رمز ارز های دیجیتال قرار گرفته است. قیمت استلار با آنکه مانند تمام ارز های دیجیتال شامل نوسان می شود اما روند اخیر آن بسیار صعودی بوده است.

یونی سواپ: ارز دیجیتال یونی سواپ با نماد UNI شناخته می شود و با ارزش بازار 16 میلیارد دلار در رتبه 11 بهترین رمز ارز های دیجیتال قرار دارد.

رمز ارز های بالا که به آن ها اشاره کردیم از بهترین آلتکوین های ماه اخیر هستند که برای سرمایه گذاران خود سود زیادی به ارمغان آورده اند. با توجه به این پیشرفت های اخیر از سوی آلتکوین های مختلف بازار ارز دیجیتال شاهد یک فصل آلتکوین می باشد.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین تقریبا در تمام ماه گذشته تلاش می کرد به زیر کانال 60 هزار دلار سقوط نکند که البته موفق بود و همانطور که گفته شد حتی از سطح 60 هزار دلار نیز بالا تر رفت. پس از یک اصلاح قیمت خفیف در اوایل صبح امروز به سطح 62 هزار دلار بازگشت اما بعد از رسیدن به این سطح به طور ناگهانی در جایگاه 55 هزار دلار دیده شد. برخی از تحلیل گران علت این روند نزولی را ممنوعیت استفاده ارز دیجیتال در ترکیه دانسته اند، به تازگی بانک مرکزی ترکیه اعلامیه ای صادر کرد که از این پس استفاده از هر تکنولوژی که رمز ارز ها در آن دخالت داشته باشند چه مستقیم و چه غیر مستقیم ممنوع است. پس از انتشار این خبر قیمت بیت کوین 3 درصد افت کرد و برای باری دیگر در کانال 60 هزار دلار تثبیت شد. هنوز به طور دقیق دلیل این کاهش قیمت ناگهانی مشخص نیست اما یکی دیگر از علت هایی که تحلیل گران عقیده دارند در سقوط قیمت بیت کوین موثر بوده هزینه بالای بستن پوزیشین لانگ در قرارداد های بیت کوین است. 

بیت کوین برای آن که دوباره در روند صعودی قرار بگیرد نیاز به حمایت شدید بازار و گروه گاو ها دارد تا به سطح 57 هزار دلار بازگردد. در حال حاضر سطح 57 هزار دلار یک سطح کلیدی برای بیت کوین است و پس از عبور از آن سطح های مقاوتی بعدی به ترتیب 58، 60، 62 و 64  هستند که بیت کوین نیاز دارد این سطح های کلیدی را شکست دهد تا به زیر کانال 50 هزار دلار بازنگردد.