یونی سواپ پلتفرمی است که پروتکل تجارت غیر متمرکز را به مردم ارائه می دهد که نقدینگی تضمین شده برای میلیون ها کاربر و صدها برنامه اتریوم را در اختیار مردم می گذارد. حجم معاملات ارز دیجیتال این صرافی غیر متمرکز به بیش از 100 میلیارد دلار رسید و رکورد جدیدی را ثبت نمود.

 

 

یونی سواپ به اوج می رسد

از زمان شروع رسمی این صرافی حجم معاملاتی 100 میلیارد دلاری یونی سواپ بزرگ ترین رکورد شکنی کل تاریخ این پلتفرم غیر متمرکز شد و از آذر سال 1399 تا به امروز این اولین ثبت رکورد جدید یونی سواپ به شمار می رود.
این پلتفرم محبوب بعد از سوشی سواپ دومین صرافی غیر متمرکزی است که به این حد از خرید و فروش ارز دیجیتال رسیده و در کار خود آنقدر موفق بوده. به گفته CoinDesk یونی سواپ از بهترین پلتفرم های تبادل غیر متمرکز پیشرو است که رشد 283 درصدی حجم معاملاتی را در ماه آگوست داشت و پس از آنکه در رکورد ماه جولای قرار داشت ، به 6.7 میلیارد دلار رسید. در این بین صرافی های غیر متمرکز دیگری مانند اسیس (Oasis) و لوپرینگ ( lopring) به ترتیب کاهش 5 درصدی و 3 درصدی افت معاملات خود را گزارش کردند. یونی سواپ با پیشرفت اخیر خود ثابت کرد قسمت مهمی از حوزه DFI را تشکیل می دهد و به دنیا اعلام کرد معامله های هوشمند و غیر متمرکز می توانند با سیستم های متمرکز رقابت کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد dfi به صفحه حوزه DFI چیست؟ مراجعه کنید.

 

 

دلایل رشد روز بروز یونی سواپ

یونی سواپ بیش از آن که به عنوان بازار ساز فعالیت کند برعکس مبادلات متمرکز، معاملات غیر متمرکز را به صورت نقدینگی ارئه می دهد، همچنین تعداد اتریوم های در دسترس در این صرافی به میزان زیادی یافت می شود. نیاز نبودن به ثبت نام و احزاز هویت نیز از دیگر دلایل محبوبیت و پیشرفت این صرافی مبادلات ارز دیجیتال می باشد، در مبادلات متمرکز شما باید اطلاعات شخصی خود را در اختیار صرافی ها بگذارید و دارایی شما چک شود ولی برای انجام معامه هوشمند در یونی سواپ نیاز به هیچ یک از این موارد نیست و شما توسط یک کیف پول نرم افزاری دارایی خود را کنترل و خرید و فروش می کنید. از دیگر دلایل محبوبیت یونی سواپ می توان به توکن های ERC-20 اشاره کرد، این توکن ها بسیار معروف بوده و میان مردم بسیار کاربردی هستند یونی سواپ به کاربرانش اجازه تبادل این توکن ها را می دهد. در حال حاضر بیش از 400 جفت تجاری فعال و 6000 استخر نقدینگی در یونی سواپ وجود دارد.