علارغم قرمز شدن مجدد بازار ارز دیجیتال و کاهش قیمت عمده رمز ارز ها، بلاک چین کازماس در روند گاوی قرار دارد. در دو روز گذشته وضعیت بازار کریپتو تعریفی نداشته و به سختی در ارزش بازار 2 تریلیون دلار مانده است، اما این امر نتوانسته جلوی صعود 10 درصدی کازماس را بگیرد و این رمز ارز محبوب هنگام روند نزولی سایر رمز ارز ها همچنان در اوج خود باقی مانده است. ارز دیجیتال Cosmos، روز گذشته از مرز 40 دلار عبور کرد و به بالاترین سطح خود یعنی 40.76 دلار رسید.

 


وضعیت ارز دیجیتال کازماس

امروز با توجه به کاهش قیمت بیت کوین و سایر رمز ارز ها، قیمت کازماس نیز دچار اصلاح کوچکی شده. اما با این حال هنوز هم قیمت فعلی کازماس نسبت به هفته پیش و حتی ماه گذشته اش بالا تر است. توسعه دهندگان کازماس از آن به عنوان "اینترنت بلاک چین" یاد می کنند، زیرا کازماس یک شبکه قابلیت همکاری است که بلاک چین های مختلف را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده، داده ها را به اشتراک بگذارند و معامله کنند.  کازماس از اواسط ماه آگوست روند گاوی خوبی را پشت سر گذاشت و در 18 آگست، توانست با 25 درد افزایش قیمت، از 15 دلار به 20 دلار دست یابد. در اواخر این ماه نیز کازماس پلی با شبکه اتریوم باز کرد که به نظر می رسد در افزایش قیمت آن بی تاثیر نبوده است. ادغام Sifchain، مبادله غیر متمرکزDEX  که بر اساس کازماس ساخته شده است، با پروتکل ارتباط بین بلاکچین IBC ،  برای اولین بارمعامله بین شبکه های کازماس و اتریوم را امکان پذیر کرد.

 

 

آیا کازماس سرمایه گذاری خوبی است؟

با گسترش روز افزون ارزهای رمزنگاری شده، به راحتی می توان فراموش کرد که بسیاری از چالش های این صنعت هنوز حل نشده اند. به عنوان مثال، می توان مقیاس پذیری و پایداری را نام برد، زیرا چندین رمز ارز در این زمینه ها پیشرفت های بزرگی کرده اند. حال تصور کنید شبکه ای وجود داشته باشد که ارتباط میان بلاک چین های مختلف را امکان پذیر می کند، در این صورت می توان از از پتانسیل کامل صنعت کریپتو استفاده کرد. Cosmos (ATOM) یکی از بلاک چین هایی است که می خواهد این مشکل را حل کند، به همین دلیل "اینترنت بلاک چین" نامیده می شود و فناوری آن به طور گسترده ای توسط توسعه دهندگان زیر نظر قرار گرفته است. این بلاک چین از ابتدای ساخت در سال 2014، توانسته است به موفقیت های چشمگیری دست یابد و افزایش قیمت خوبی را تجربه کند، در حال حاضر نیز بسیاری از تحلیل گران بازار معتقد اند کازماس از زیرساخت قوی برخوردار بوده و آینده خوبی در انتظارش است.