بیت کوین با رکورد شکنی دوباره از مرز 43,000 دلار گذشت. پس از خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین توسط ایلان ماسک، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال از مرز 43000 دلار فراتر رفته و هم اکنون در محدوده 43,100 دلار معامله میشود. قیمت بین کوین پس از آنکه شرکت تسلا اعلام کرد حاضر به پذیرش پرداخت های خود از طریق بیت کوین است به شدت افزایش یافته و به بالاترین سطح خود رسید. بیت کوین با تجربه رشدی 15% درصدی تنها در مدت یک روزه توانست رکورد جدیدی ثبت کند.
طبق گزارش SEC، تسلا روز دوشنبه اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. این سازنده خودروهای الکتریکی گفت که به دلیل انعطاف پذیری و تنوع پذیری در بیت کوین و به حداکثر رساندن بازده پول نقد اقدام به این خرید کرده است. این کمپانی اعلام کرد که ممکن است در آینده مقدار بیشتری از داراییهای خود را به این ارز دیجیتال اختصاص دهد.

رکورد شکنی مجدد بیت کوین


در عین حال این اولین خودرو سازی است که پذیرفته پرداخت های خود را از طریق بیت کوین انجام دهد. 
 همچنین مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک در توییت های اخیر خود از بیت کوین و همچنین دوج کوین استفاده کرده است که تاثیر گذارترین عامل در روند رشد قیمت در این ارزهای دیجیتال بوده است.
سرمایه گذاری تسلا در بیت کوین آخرین نشانه از استقبال گسترده این شرکت از این رمز ارز ناپایدار است.
علاقه سرمایه گذاران مطرح مانند پاول تودور جونز و استنلی دراكنمیلر نیز باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. حتی بسیاری بر این باورند که بیت کوین توانایی جایگزینی طلای امن توسط برخی از سرمایه گذاران نهادی را دارد. 
در مقابل این دیدگاه نیز برخی از تحلیلگران به این امر اذعان می کنند که اصلاح قیمت در بیت کوین در حال حاضر امری دور از دسترس است و احتمال سرکشی بیت کوین در بازار ارز دیجیتال ادامه خواهد داشت.
با این وجود رشد سریع بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال نشانه دیگری از اهمیت این رمز ارز است که به عنوان یک سرمایه گذاری پر سود اما بانوسانات بسیار زیاد شناخته می شود.
بر اساس تحلیلی که توسط بیزینس مانتیور صورت گرفته است افزایش نقدینگی در سطح گسترده جهانی یکی از علل گرایش برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بویژه بیت کوین بوده و از آن به عنوان پرچین تورمی یاد می کنند.
ادوارد مویا تحلیلگر ارشد بازار در کارگزاری فارکس (Oanda Crop) بیان کرد: "اگر علاقه به خرده فروشی در بیت کوین در ماه آینده رشد کند می تواند این رمز ارز را حتی تا سطح 45000 دلار نیز برساند."