بایننس کوین با رکورد شکنی جدید قیمت خود توانست از تتر و پولکادات پیشی گرفته و به سومین ارز دیجیتال برتر در بازار ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شود. بایننس کوین در حال حاضر از ارزش بازار 46 میلیارد دلاری برخوردار است.
بایننس  BNB در اولین ساعات روز جمعه با پشت سر گذاشتن ارزش بازار تتر و پولکادات، جایگاه سومی بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داد. حدود 22 روز پیش، بایننس در رتبه دهم بازار جای گرفته بود. قیمت بایننس کوین امروز در محدوده 299 دلار معامله شد، اما هم اکنون و در زمان نگارش این مطلب با کمی اصلاح قیمت در محدوده 270 دلار مورد معامله قرار می گیرد.
بعد از اینکه بایننس کوین (BNB) توانست با افزایش قیمت چشمگیر خود به محدوده 230 دلار برسد، متعاقبا ارزش بازار آن نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرد. طی چند هفته گذشته بایننس کوین توانسته قیمت خود را در حدود 6 برابر افزایش دهد.
مطابق آنچه که در گزارش ها آمده، از ماه سپتامبر بایننس شروع به توسعه قابلیت هایی کرده تا امکان استفاده از آنها را در حوزه امور مالی دیفای (DeFi) فراهم سازد. 

رکورد شکنی بایننس کوین


دلیل این جابجایی رده بندی های بازار و همچنین ثبت رکوردهای جدید توسط رمز ارزها به نظر تحلیل گران بیشتر به رکوردشکنی اخیر قیمت بیت کوین برمی گردد. در پی این رکورد شکنی تاریخی بیت کوین توانست قیمت خود را به بالاتر از 55,000 دلار برساند، سایر رمز ارزها نیز در حال تجربه محدوده های قیمتی جدیدی هستند. این افزایش قیمت ها در روزهای اخیر باعث شد تا ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به بیش از 1.7 تریلیون دلار برسد.
بایننس کوین با تجربه رشد 120 درصدی تنها در عرض 7 روز اخیر به عنوان یکی از رمز ارزهایی شناخته می شود که توانسته بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد. توسعه دهندگان با استفاده از زنجیره هوشمند شبکه بایننس می توانند اقدام به ساختن دارایی های دیجیتال و برنامه های غیرمتمرکز مورد نظر خود نمایند. 
انتشار اخبار مربوط به راه اندازی مزرعه نقدینگی جدیدی تحت عنوان DODO در لانچ پول شبکه بایننس، یکی از دلایل افزایش قیمت اخیر این رمز ارز پنداشته می شود. DODO عنوان یک صرافی غیرمتمرکز چینی است که روی شبکه هوشمند بایننس BSC توسعه داده شده است.
از دیروز کاربران بایننس می توانند برای نخستین بار و به منظور دریافت یک میلیون توکن DODO، اقدام به واریز BNB و استیبل کوین BUSD به استیکینگ اتر، BETH در سه فارم مختلف شوند. در طول دو هفته آینده، توزیع این توکن آغاز خواهد شد.