پیش بینی قیمت بیت کوین همیشه یکی از جذاب‌ترین موضوعات این حوزه بوده است. نوسانات شدید قیمت بیت کوین باعث می‌شود تا هر کسی به دنبال پیدا کردن راهی برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین باشد و کسی هم که کمی به تحلیل آشنایی داشته باشد بدش نیاید که پیش بینی خود را ارائه کند. همزمان با عبور قیمت بیت کوین از سد مقاومت ۱۴,۰۰۰ دلاری، حجم قراردادهای اختیار باز این ارز دیجیتال با ثبت رکوردی تازه به ۲.۹ میلیارد دلار رسیده است. این مسئله نشانه‌ای صعودی از جانب معامله‌گران حرفه‌ای تلقی می‌شود.

 

روند صعودی قیمت بیت کوین

 

افزایش قیمت بیت کوین همزمان با اعلام نتایج انتخابات آمریکا

تنها دقایقی قبل از اعلام نتایج اولیه انتخابات آمریکا قیمت بیت کوین توانست از مرز ۱۴,۰۰۰ دلار بگذرد. جهش اخیر قیمت بیت کوین پس از آن صورت گرفت که نتایج اولیه انتخابات آمریکا در ایالت‌های جورجیا، ویرجینیا و دیگر ایالت‌های شرقی منتشر شد.بازار همیشه بیدار ارزهای دیجیتال به‌صورت لحظه‌ای و در پاسخ به هر گونه تغییر در وضعیت انتخابات آمریکا نوسان می‌کند. بسیاری معتقدند که نتیجه انتخابات آمریکا می‌تواند جهش بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ماه‌ها و حتی سال‌های آینده را مشخص کند.

قیمت بیت کوین در ایران

قیمت بیت کوین در ایران با رسیدن به بالای ۴۰۰ میلیون تومان، برای چندمین بار در دو ماه گذشته رکوردشکنی کرد.رکوردشکنی چندباره قیمت بیت کوین در ایران در حالی رخ می‌دهد که قیمت جهانی این ارز دیجیتال امروز از ۱4400دلار عبور کرد و قیمت تتر (ارز دیجیتال دارای پشتوانه دلار که قیمت ریالی بیت کوین با آن محاسبه می‌شود) در صرافی‌های ایرانی به 26,۰۰۰ تومان رسید.

قیمت بیت کوین در مقابل دلار حدود ۳۰٪ پایین‌تر از اوج تاریخی خود قرار دارد. این ارز دیجیتال در دسامبر ۲۰۱۷ (دی ۹۶) با رسیدن به ۲۰,۰۰۰ دلار رکوردشکنی کرد، اما خیلی سریع وارد روند نزولی شد و بعد از سه سال همچنان موفق به دستیابی به بالاترین قیمت تاریخ خود نشده است. با این حال، در ایران، ترکیه، ونزوئلا و چند کشور دیگر، افزایش قیمت دلار باعث شده است تا بیت کوین در بالاترین سطح نسبت به پول ملی این کشورها قرار داشته باشد.

باید به یاد داشت که وضعیت بازار نشان‌دهنده احتمال قوی تداوم روند صعودی است. تنها باید صبر کرد و دید که نوسانات آتی بازار چگونه خواهد بود.