به نظر می رسد ارز دیجیتال سولانا اوغات خوشی را سپری می کند و افزایش قیمت 20 درصدی آن باعث شده تا سرمایه گذاران بسیاری جذب این رمز ارز محبوب بشوند. طبق آمار، توکن بومی شبکه سولانا با نماد SOL، در 24 ساعت گذشته شامل افزایش قیمت چشمگیری شده و رکورد جدیدی از خود به جای گذاشته است. در حال حاضر هر توکن سولانا با بالا ترین قیمت خود یعنی 117 دلار معامله می شود و طی یک هفته اخیر 50 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است، اما علت این افزایش قیمت ناگهانی چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود درمورد ارز سولانا را دریافت کنید.

 

 

دلایل افزایش قیمت سولانا

سولانا یکی از بلاک چین های محبوب عرصه ارز دیجیتال است که توکن بومی آن تنها در یک شبانه روز با افزایش قیمت 20 درصدی خود، غوغای جدیدی در بازار ارز دیجیتال به پا کرد. به نظر می رسد دستآورد های اخیر سولانا ناشی از ابتکارات عرصه مالی غیرمتمرکز یا DeFi و اعلام یک رویداد اسرارآمیز از سوی تیم توسعه ارز های رمزنگاری شده است. در واقع پیشرفت و توسعه های عظیم حوزه دیفای باعث شده توکن هایی از قبیل سولانا از رشد قیمتی چشمگیری برخوردار شوند. همچنین هفته گذشته تیم توسعه دهنده سولانا اعلام کرد رویداد Ignition، در حال راه اندازی است، اما این تیم هیچ اطلاعات دیگری درمورد کارکرد و چگونگی آن توضیح نداده است، با این حال کاربران حدس می زنند این پروژه مربوط به توکن سوزی سولانا باشد.

 


از سوی دیگر پس از اعلام خبر راه اندازی پروتکل Ignition، تیم سولانا تبلیغی با مظمون زیر منتشر کرد:

« آسمان نامحدود است، اگر شما بودید چه چیز هایی راه اندازی می کردید؟»

با توجه به جمله تبلیغاتی فوق، بی راه نیست که فکر کنیم پروژه Ignition، ارتباطی با معرفی ویژگی های جدید قرارداد هوشمند یا ایجاد برنامه در بلاک چین سولانا دارد. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران به آینده سولانا خوش بین بوده و به خرید سولانا پرداخته اند تا بتوانند در این سرمایه گذاری سهیم باشند.