اخیراً در مطبوعات نظرات زیادی در مورد نوسانات و قیمت GAS (انجام معاملات در بلاک چین اتریوم) ارائه شده است. هزینه متوسط ​​انجام یک معامله تقریباً 2.3 دلار می باشد که 565 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما در ابتدای سپتامبر 2020 بیش از 12 دلار کاهش قیمت پیدا کرد. مسلماً دو دلیل اصلی افزایش هزینه معاملات اتریوم در اواخر به دلیل افزایش علاقه به امور مالی غیرمتمرکز (دی فای) و رشد مداوم استیبل کوین ها است.

تتر اکنون بیش از 15 میلیارد دلار می باشد. طبق ETH GAS Station اتریوم گس استیشن، در 30 روز گذشته پلتفرم دی فای در پی خرید و فروش یونی سواپ 12.7 میلیون پوند هزینه معامله با شبکه اتریوم پرداخت کرده است و تتر نیز 10.5 میلیون دلار هزینه کرده.

 

رکورد شکنی تراکنش های اتریوم

 

به طور کلی در سال 2020 اتریوم روزانه در حال انجام بیش از یک میلیون تراکنش بوده است و این باعث رکورد شکنی اتریوم شده. یکی از دلایلی که باعث شده این ارز دیجیتال رکورد یک میلیارد تراکنش خود را بزند افزایش قیمت اتریوم بوده است.

با این حال، در ابتدای ماه سپتامبر، مقدار پول صرف شده برای معاملات حتی بیشتر افزایش یافت، زیرا طبق گفته Glassnode (یک شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری)، استخراج کنندگان اتریوم در شبکه به دلیل تقاضای زیاد برای ثبت معاملات، فقط در عرض یک ساعت 1 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

 

رکورد شکنی تراکنش های اتریوم

 

این به وضوح نشان می دهد که مردم از فناوری بلاک چین و مسلما بسیاری از برنامه هایی که به استفاده از این فناوری تنها در اول کار اعتماد کرده و حتی درآمد کسب می کنند! برای اینکه یک معامله در بلاک چین اتریوم ثبت شود، لازم است که معدنچیان هزینه معامله برای استفاده از زمان و هزینه محاسبات را پرداخت کنند. هزینه یک معامله از دو قسمت تشکیل شده است: محدودیت و قیمت.

اکنون به نظر می رسد بهترین زمان برای خرید اتریوم و ارز های که روی شبکه ی آن معامله می شوند می باشد. برای خرید آسان ارز های دیجیتال کافی است به سایت تتر ایران مراجعه کرده و با بررسی کردن قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در مناسب ترین موقعیت رمز ارز مورد نظر خود را تهیه کرده و آن را معامله کنید.