رمز ارز ADA با ارزش بازار 58 میلیارد دلار، از تتر پیشی گرفت و در حال حاضر در جدول رمز ارز های برتر در جایگاهی بالا تر از ارز TETHER رتبه بندی شده است. کاردانو که یک پلتفرم با قرارداد های هوشمند می باشد در روز یکشنبه با رشد 14 درصدی که داشت به بالا ترین قیمت تاریخ خود یعنی 1.83 دلار دست یافت و یک رکورد جدید را در بازار ثبت کرد. ارز ADA تنها در روز یکشنبه افزایش قیمت نداشت، بلکه در یک ماه گذشته با 40 درصد رشد بهترین عملکرد را از خود به جای گذاشته است، به هر حال کاردانو با افزایش قیمت چشمگیر اخیر در رتبه 5 ارز های دیجیتال برتر قرار گرفته است.

 

 

تحولات کاردانو

در حال حاضر کاردانو با 16 درصد افزایش قیمت در مقایسه با بیت کوین بزرگ ترین رمز ارز جهان، بازدهی بهتری داشته و این در حالی است که بازار کریپتو اخیرا با توقف عجیبی مواجه بوده است اما ارز رمز نگاری شده ADA از حرکت صعودی خود باز نمی ایستد.

صرافی کراکن هفته گذشته اعلام کرد از این پس استیکینگ رمز ارز ADA در این صرافی امکان پذیر شده و کاربران به راحتی می توانند با اکانت کاردانو خود، از استیک کردن ADA مقدار 6 درصد پاداش دریافت کنند. علاوه بر آن بروزرسانی Alonzo که در شبکه کاردانو انجام خواهد شد، نقطه عطف دیگری برای توسعه آن بوده است که طبق این آپدیت توانایی قرارداد های هوشمند بر روی بلاک چین تقویت خواهند شد. همچنین Hong Kong توسعه دهنده پلتفرم کاردانو، ماه گذشته اعلام کرد مراحل آزمایشی این طرح رو به اتمام است و به زودی قابل تست نهایی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه استیکینگ رمز ارز ها به مقاله تفاوت ماینینگ ارز دیجیتال و استیکینگ مراجعه نمایید.

کاردانو در سال 2021 که سالی پر برکت برای تمام رمز ارز ها بود، شروع به پیشرفت و افزایش قیمت کرد. این دارایی دیجیتال در سال گذشته از 10 سنت بالا تر رفته و در اواخر سال 2021 به قیمت یک دلار نیز دست یافت. با توجه به حجم معاملات در بلاک چین کاردانو، این رمز ارز محبوب با موفقیت بالای یک دلار ماند و سقوط به جایگاه های پایین تر را تجربه نکرد. همچنین میانگین نمودار های تحلیل تکنیکال، نشان دهنده افزایش قیمت کاردانو در آینده هستند و اطلاعات حاکی از آن است رمز ارز ADA تا 10 دلار نیز رشد خواهد کرد.