پولکادات polkadot یک بستر بلاکچین است که هدف آن ارائه خدمات گسترده برای بلاک چین از طریق ایجاد همکاری میان زنجیره های بلوکی تخصصی به نام پاراچین parachains می باشد. با پیشرفت و ازدیاد میزان معاملات در پولکادات قیمت ارز تخصصی این اکو سیستم به نام دات نیز 42 درصد افزایش یافت و بالاترین نرخ تاریخ خود یعنی 38.85 دلار را کسب کرد.

 


تاثیر پاراچین در افزایش قیمت پولکادات

امروزه شاهد پیشرفت چشمگیر ارز های دیجیتال و فناوری بلاک چین هستیم، پاراچین یکی از همین پیشرفت های نوین می باشد که توسط آن اتصال میان بلاک چین پولکادات و بلاک چین های دیگر مانند اتریوم و بیت کوین ایجاد می شود و این یک مزیت بزرگ برای پولکادات است زیرا قیمت اتریوم و بیت کوین روز به روز اوج می گیرد و این دو ارز دیجیتال در جامعه از ارزش بالایی برخوردار شده اند در نتیجه اتصال بلاک چین پولکادات با بلاک چین این دو ارز رمز کمک شایانی به بالا رفتن قیمت پولکادات کرده است.

مفهوم پولکادات و هر آنچه باید در مورد دنیای اینترنت و بلاک چین بدانیم

 

 البته پروژه پاراچین هنوز به اتمام نرسیده و در انتظار نهایی شدن و آزمایش می باشد اما گفته شده است طی چند هفته آینده به بلاک چین پولکادات اضافه شده و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. در حال حاضر که این مقاله در حال نوشته شدن است قیمت پولکادات به 42.25 دلار رسیده است، با توجه به قیمت قبلی این سیستم که در سطح 29.36 دلاری قرار داشت قیمت جدید پولکادات یک سطح مقاوتی را شکست داد و به سطح دوم خودش دست یافت، طبق گفته VORTECS که بزرگ ترین تحلیل گر بازار است روند گاوی دات کوین شروع شده است. برای اطلاعات بیشتر درباره پولکادات به صفحه رسمی پولکادات چیست؟ مراجعه کنید.

 

 

در واقع با پیدایش تکنولوژی پاراچین پیشروی پولکادات و شکست سطح قیمتی قبلی آن اغاز شد، بسیاری از تریدر ها بر این باور اند این تازه شروع فعالیت پولکادات است و پس از انجام شدن طرح پاراچین این اکوسیستم جذاب از امتیازات بالاتری نیز برخوردار خواهد شد.