در هفته جاری آلتکوین ها، پیش رو اتریوم بوده و افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرده اند که یکی از این رمز ارز ها ریپل می باشد. توکن XRP برای اولین بار در 37 ماه گذشته به بالاترین رکورد تاریخی خود دست یافت و از 1 دلار فراتر رفت که حتی در سطح 1.12 دلار نیز ثبت شد. از مارس 2018 تا به امروز این اولین باری است که قیمت ریپل از 1 دلار عبور کرده و ارزش بازار آن حدود 47 میلیارد دلار اعلام شده است. 

 

 

نظر تحلیل گران در باره قیمت ریپل

زمانی که ریپل در محدوده قیمتی 0.75 دلار معلق بود تحلیل گران ارز دیجیتال ساختار بازار XRP را بازار گاوی می دانستند. تحلیل گر مجرب بازار کریپتوکارنسی به نام Cantering Clark که در زمان سردرگمی قیمت ریپل در محدوده 0.75 دلار جهش قیمت ریپل را پیشبینی کرده بود در رابطه با عبور توکن های XRP از سطح 1 دلار، اینگونه توضیح داد:

<<ریپل بی دلیل رشد قیمت نداشته بلکه از نظر فنی تمام مراحل لازم را طی کرده تا وارد بازار گاوی بشود اما با حذف توکن XRP از صرافی ها به صورت کوتاه مدت بازار را ترک کرد و قیمت آن کاهش یافت. قیمت ریپل در آینده بالاتر نیز خواهد رفت.>>

در طی یک هفته گذشته با پیشرفت قابل توجه برخی از آلتکوین ها مانند اتریوم، کاردانو، ترون و ریپل شاهد فرا رسیدن فصل آلتکوین ها هستیم. البته اعلام خبر دسترسی ریپل به اسناد کمیسیون SEC و پیشرفت در دادگاه نیز کمک شایانی در این افزایش قیمت داشت.

 

نمودار روند صعودی ریپل

 

دسترسی ریپل به اسناد کمیسیون SEC در دادگاه

در ماه دسامبر شکایتی از سوی سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا بر علیه ریپل شکل گرفت که در آن ادعا شده بود رقم 1.38 میلیارد دلار از سرمایه ریپل از طریق فروش بدون مجوز توکن های XRP به دست آمده که نتیجه آن منجر به تشکیل دادگاه میان این دو سازمان بزرگ شد. از زمان درگیری میان این دو کمیسیون برای مدت کوتاهی قیمت ریپل با ریزش مواجه شد و فروش توکن های آن در صرافی ها قدغن شد. اما با پیروزی های اخیر ریپل در دادگاه قیمت ریپل با اوج تاریخی خود رو به رو شد. جدید ترین اخبار در مورد دادگاه ریپل و SEC نشان می دهد قاضی سارا نتبرن مجوز دسترسی ریپل به اسناد کمیسیون بورس اوراق بهادار را صادر کرده است.

وکلای ریپل ادعا کرده اند باید در دفاع از خود به اسناد کمیسیون SEC دسترسی داشته باشند تا بتوانند با ارائه مدرک ادعای این کمیسیون در رابطه با قانون شکنی ریپل را تکذیب کنند و پایان دادگاه را به عمل بیاورند. سالومون یکی از وکلای پرونده ریپل در این خصوص گفت:

<<ما باید به این اسناد دست یابیم تا بتوانیم از خود دفاع کنیم.>>

 

 

با نتایج جدیدی که در دادگاه به نفع ریپل کسب شد این رمز ارز دوباره به بازار خرید و فروش ارز دیجیتال بازگشت و قیمت آن نسبت به چند روز گذشته 20 درصد افزایش یافت و در حال حاضر با قیمت 1.07 دلار معامله می شود.