دوج کوین که فعالیت خود را در سال 2013 به عوان یک شوخی آغاز کرد در حال حاضر جزو 10 ارز برتر دیجیتال محسوب می شود و ارزش بازار آن 40 میلیارد دلار ثبت شده است. این ارز دیجیتال که در ابتدا زیاد جدی گرفته نمی شد با رشد 100 درصدی قیمت و دستیابی به جایگاه 0.45 دلار بالا ترین نرخ تاریخ خود را به جای گذاشت. البته اولین بار نیست که Doge coin به اوج می رسد بلکه در گذشته نیز چندین بار با صعود ناگهانی جامعه رمز ارز را شوکه کرد و مانند دیگر ارز های دیجیتال محبوب در مسیر خود دچار نوسانات زیادی بوده است.

 

 

با دوج کوین طی 24 ساعت ثروتمند شوید!

رکورد تاریخی 0.45 دلاری دوج کوین تنها در 24 ساعت شکسته شد و این اولین بار نیست که کوین دات یک صعود قابل توجه را تجربه می کند. در سال 2018 قیمت dogecoin همزمان با سایر ارز های دیجیتال محبوب شروع به افزایش کرد و افراد فعال در جامعه آن اعلام کرده بودند در صدد افزایش قیمت دوج کوین تا 10 سنت هستند که البته در این راه موفق بوده و این رمز ارز طنز از مرز 0.45 نیز عبور کرد. اکنون در اوایل سال جاری با حمایت یک گروه Reddit به نام SatoshiStreetBets شور و شوق به جامعه دوج کوین باز گشته و باعث شده قیمت آن سر به فلک بکشد.

مشابه وال استریت بت که در آغاز سال 2021 به افزایش سهام GameStop کمک کرد، SatoshiStreetBets نیز قصد دارد قیمت رمز ارز های پایه را افزایش دهد. به هر حال دوج کوین در هفته گذشته دوباره صعود کرده و برای اولین بار با قیمت 0.45 دلار معامله می شود که این افزایش قیمت شدید باعث خوشنودی سرمایه گذاران دوج کوین شده است.

 

 

دلایل اوج گرفتن دوج کوین

یکی از دلایل افزایش قیمت دوج کوین را می توان رشد 100 میلیارد دلاری Coinbase، بزرگ ترین صرافی غیر متمرکز آمریکا دانست که نقطه عطف بازار رمز ارز ها شد، اعلام خبر لیست شدن سهام صرافی کوین بیس در بورس سببت افزایش قیمت بیت کوین شد و حرکت رمز ارز هایی مانند اتریوم و دوج کوین را نیز به سمت جلو شامل شد.

برخی از گزارشات نیز علت حرکت صعودی کوین دات را حمایت مدیرعامل شرکت خودرو سازی تسلا می دانند، ایلان ماسک چندین توییت در زمان های مختلف در مورد علاقه مندی زیادش به دوج کوین را در فضای مجازی منتشر کرده که در افزاش قیمت این ارز محبوب تاثیر بسزایی داشته است. 

علاوه بر آن یکی دیگر از دلایل توسعه روز افزون دوج کوین داشتن یک جامعه فعال و حمایتی است که در روند صعودی آن کمک شایانی داشته اند. دوج کوین از جامعه ای وسیع و فعال تشکیل شده است که تلاش می کنند روز بروز قیمت سکه های آن را بالا ببرند که با قرار گرفتن دوج کوین در رتبه 10 بازار جهانی ارز دیجیتال، تا حد زیادی موفق بوده اند. در حال حاضر دوج کوین با افزایش قیمت تا سقف 0.45 دلار ارزش بازار آن به 40 میلیارد دلار دست یافته است.