قیمت بیت کوین همچنان سر به فلک می کشد، تنها 1 ماه از آخرین رکورد شکنی بیت کوین می گذرد که این رمز ارز محبوب در تاریخ 24 فروردین با عبور از مرز 63 هزار دلار بهترین عملکرد سالانه خود را نشان داد. امروز نیز در تاریخ 25 فروردین سال 1400 قیمت بیت کوین سطح مقاومتی 64،585.85 دلار را شکست داد و طی 24 ساعت دوباره رکورد جدیدی به ثبت رساند. با توجه به این افزایش قیمت های اخیر سوال این است قیمت بیت کوین تا کجا ادامه خواهد داشت؟

 

 

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

روند صعودی ای که قیمت بیت کوین پیش گرفته است نشان از موفقیت گروه گاو ها می باشد که روند گاوی را به بازار قالب کرده اند. همچنین به نظر می رسد هلدر ها علاقه ای به فروش BTC های خود ندارند و فقط خرید بیت کوین از صرافی های غیر متمرکز ثبت شده است. از سوی دیگر با آنکه هزینه معاملات آتی بیت کوین 50 درصد افزایش یافته است اما این معاملات از همیشه پرطرفدار تر شده و رکورد جدیدی را به بازار ارائه داده اند.

بر اساس داده های Glassode سود بیت کوین برای اولین بار از 27 میلیارد دلار فراتر رفته است زیرا پادشاه رمز ارز ها روز برزو رکورد جدیدی از خود به جای می گذارد و در حال حاضر با بالا ترین قیمت تاریخ خود یعنی 64 هزار دلار معامله می شود. این نقطه عطف نشان می دهد که معامله گران در اوج قیمت تمایل به بستن معاملات و خروج از بازار را ندارند که این مسئله به خودی خود باعث ثبات روند صعودی بیت کوین شده است. درست چند روز قبل از اصلاح قیمت بیت کوین به کانال 60 هزار دلار تحلیل گران بزرگی مانند بلومبرگ قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 را 75،000 دلار پیشبینی کرده بودند که در حال حاضر نمودار های موجود در بازار ارز دیجیتال نیز قیمت برای آینده را صعودی نشان می دهند.

 

 

اگر قیمت بیت کوین از 64 هزار دلار عبور کند سطح مقاومتی کلیدی بعدی 66،000 دلار است که باید آزمایش شود، اما اگر قیمت اصلاح بخورد و در زیر کانال 64 هزار دلار تثبیت شود قیمت به سطح کلیدی 60 هزار دلار باز می گردد. در حال حاضر قیمت در کانال 64 هزار دلار قرار گرفته است و فعلا وارد سطح جدید نشده است.