بالاخره پس از نوسانات شدید قیمتی سه هفته اخیر بیت کوین کورد قبلی خود را شکست داد و به رکورد جدید 60،000 دلار دست یافت. اکنون ارزش بازار بیت کوین 1.07 تریلیون دلار است و با بازار طلا رقابت تنگاتنگی دارد. پس از ریزش قیمت در اوایل ماه اسفند دو هفته اخیر شاهد روند صعودی روزانه بیت کوین بودیم و حال در تاریخ 23 اسفند بیت کوین در جایگاه 60 هزار دلار قرار دارد. البته با افزایش قیمت بیت کوین قیمت اتریوم نیز بالا رفته و به جایگاه 1884.71 دست یافته است.

 

 

خرید بی وقفه بیت کوین

یکی از دلایل افزایش قیمت بیت کوین خرید BTC توسط شرکت ها و سازمان های بزرگ است که بی وقفه به خرید و ذخیره بیت کوین می پردازند. اخیرا شرکت مایکرو استراتژی رقم زیادی از سرمایه خود را به خرید بیت کوین اختصاص داده بود که امروز نیز شاهد خرید دوباره 262 واحد بیت کوین به ارزش 15 میلیون دلار توسط این کمپانی بودیم. شرکت مایکرو تا به امروز میزان 2.2 میلیارد از سرمایه خود را صرف خرید بیت کوین کرده است. البته فقط microstrategy نیست که حجم زیادی از سرمایه خود را برای بیت کوین خرج کرده است شرکت های موفق دیگری مانند تسلا و پی پال نیز مقداری از سرمایه خود را در بیت کوین امتحان کرده اند. با قیمت صعودی بیت کوین در این هفته به نظر می رسد پیشبینی تحلیلگران در مورد دستیابی قیمت بیت کوین به سطح 72 هزار دلار در حال اتفاق افتادن است و بازار گاوی در حال فعالیت است.

 

 

با آنکه قیمت کاملا صعودی است و به صورت لحظه ای بالا می رود میزان تقاضا نیز بالا است و همچنان سرمایه گذاران به دنبال خرید واحد های بیشتری از بیت کوین هستند. میزان تقاضای بالا خبر از شکست گروه خرس ها و موفقیت بازر گاوی می دهد زیرا اگر گروه خرس ها می توانستند در مسیر بیت کوین تاثیر بگذارند قیمت به جایگا 44 هزار دلار سقوط می کرد اما حالا که بازار روند گاوی را طی می کند ممکن است قیمت بیت کوین به سطح 72 هزار دلار دست پیدا کند.