بایننس کوین یک ارز دیجیتالی پر طرفدار است که با نشان اختصاری BNB نشان داده می شود که البته در لیست 10 ارز برتر جهان قرار دارد اما با درجا زدن و ثابت ماندن قیمت چند ماه اخیر کم کم با نگرانی هایی از سوی سرمایه گذاران و مدیر عامل این صرافی مواجه شده بود.
همانطور که هر روز قیمت بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی مانند، اتریوم و یا چین لینک ها رو به افزایش بود بایننس کوین تغییر قیمتی نداشت و این امر باعث شد کوین ها ی دیگر ازقبیل لینک، دات، ایکس ال ام و غیره با رشد و افزایش قیمت زیادی که داشتند نه تنها جایگزین بایننس کوین شوند بلکه از رتبه ی خوبی داخل بازار برخوردار شدند و بایننس کوین از لیست 10 ارز برتر جهان حذف شدند.

 


در همین حال که دیگر امیدی به بایننس کوین نبود در اوایل ماه ژانویه اولین جرقه ی رشد قیمت زده شد و به 48 دلار رسید گرچه پس از این تغییر ناگهانی تا مدتی دوباره قیمت ثابت بود و افزایش قیمت دیده نشد اما همین تغییر باعث جلوگیری از پسرفت این ارزهای دیجیتالی شد.

بایننس کوین به میدان باز میگردد 

همانطور که گفته شد بایننس کوین مدتی با رکود قیمتی مواجه بود اما خبر خوب آن است که این ارز های دیجیتالی طی افزایش قیمت ناگهانی چند هفته اخیر قوی تر از قبل به بازار باز گشتند، به طوری که طی دو روز گذشته ابتدا به قیمت 68 دلار و سپس به 74 دلار رسیدند.
بعد از این اتفاق مدیر عامل صرافی بایننس به نام چانگ پنگ ژائوبا، با خوشحالی اعلام کرد در آینده نیز شاهد افزایش قیمت بایننس کوین خواهیم بود و این فقط بخش کوچکی از شروع دوباره ی بایننس کوین می باشد.
خوشبختانه با افزایش قیمت لحظه ای باینسس کوین ها این ارز های دیجیتالی رتبه ی 8 بازار رو به خود اختصاص دادند و جایگاه خود را پس گرفتند، حال دوباره بایننس کوین از دیگر ارز های دیجیتالی اتریوم، چین لینک، ایکس ال ام، لینک و.... امتیاز بیشتری دارند و در صدر لیست جهانی قرار گرفته اند.

 

 

علت افزایش قیمت و صعود دوباره ی بایننس کوین

مکانیسم توکن: از نظر تریدر ها یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت بایننس به کار بردن مکانیسم جالب سوزاندن توکن می باشد که توسط خود صرافی بایننس صورت می گیرد، به این شکل که توکن های قدیمی تر سوخته و تا زمانی که به 100 ملیوون برسد این فعالیت ادامه دارد. این امر باعث پایین آمدن کارمزد معاملات می شود.
کارمزد کم: همانطور که گفته شد برنامه ریزی دقیق توکن ها باعث پایین آمدن کارمزد معاملات می شود و این موضوعی خوشایند برای سرمایه گذاران است.

رکورد قیمتی ماندگار یا فعلی؟

با توجه به افزایش قیمت لحظه ای و رتبه بندی جدید بایننس کوین می توان گفت این ارز های دیجیتالی به بالاترین رکورد قیمتی در تاریخ خود دست یافتند، علاوه بر آن مدیر این صرافی اطمینان حاصل کرده که قیمت همچنان رو به رشد بماند و بایننس کوین سرمایه گذاری خوبی برای تمام افراد جامعه باشد.