قیمت اتریوم در طول سه سال گذشته برای اولین بار به بالای 1,000 دلار رسید. 
کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال یکی از دلایل عمده موثر در افزایش قیمت اتریوم را ورود سرمایه گذاران دانه درشت به این عرصه می دانند.
بنا به گزارش مخابره شده از خبرگزاری نایرامتریکز، اتریوم از سال 2020 تا به امروز جهش قیمتی 285 درصدی را تجربه کرده است که این روند باعث خوشنودی بسیاری از سرمایه گذاران فعال در بازار این ارز دیجیتال شده است.

اتریم از مرز 600 دلار عبور کرد
هر واحد اتریوم در زمان نگارش این مطلب، در محدوده 1000 دلار مورد معامله قرار می گیرد که طی 24 ساعت گذشته در حدود 38 درصد افزایش یافته است. حجم معاملات روزانه اتریوم در حدود 58 میلیون دلار برآورد شده است.
میزان آدرس های اتریوم در حال سود در اوج تاریخی خود قرار گرفته است. مطابق داده های گلاسنود (Glassnode) در حال حاضر تعداد 49,225,333 آدرس مربوط به اتریوم در وضعیت سوددهی قرار گرفته اند. گفتنی است که روز گذشته اوج قبلی این آدرس ها بوده که در محدوده 49,145,540 به ثبت رسیده بود.

رکورد شکنی اتریوم


به آدرس هایی، آدرس های در وضعیت سوددهی اطلاق می گردد که میانگین ارزش سرمایه های آنها در زمان خرید، نسبت به قیمت حال حاضر آنها در سطح پایین تری بوده باشد. منظور از قیمت خرید هم در اینجا به قیمتی که ارزها با آن قیمت به کیف پول دیجیتال منتقل شده اند، گفته می شود. در شاخص مورد نظر این تنها آدرس های یکتا هستند که مد نظر قرار می گیرند و قراردادها در آن به حساب نمی آیند.
همانطور که می دانید اتریوم پلتفرمی غیر متمرکز با محوریت قراردادهای هوشمند می باشد که در آن کاربر بدون هیچ نگرانی از بابت کلاهبرداری، دستکاری و ایجاد اختلال می تواند به فعالیت خود در این شبکه ادامه دهد.
اتریوم 2.0 تازه ترین نسخه بروز رسانی از شبکه اتریوم است که با اجرای آن قرار است مقیاس پذیری و سرعت شبکه اتریوم بهبود یابد. بنابه گفته ها به احتمال زیاد اتریوم 2.0 تا سال 2022 راه اندازی خواهد شد.

اتریوم 2.0 راه اندازی شد