اتریوم دومین ارز رمز نگاری شده جهان، در آغاز هفته بر خلاف بیت کوین به بالا ترین رکورد خود دست یافته است. ملکه رمز ارز ها در در روز جمعه 6.2 درصد افزایش یافت و در روز شنبه به 2،150 دلار رسید. در حال حاضر قیمت اتریوم در جایگاه 2126.3 قرار دارد. روز جمعه 13 فروردین قیمت اتریوم 3 درصد افزایش یافت و این اولین باری است که اتریوم بالای 2 هزار دلار خرید و فروش می شود.

 

 

تحلیل قیمت اتریوم 

کنستانتین آنیسیموف مدیر اجرایی در بورس ارز دیجیتال می گوید با توجه به شاخص های میانگین متحرک ساده 100 ساعته و جدول فیبوناچی این روند گاوی می تواند Ethereum را در روز های آینده به بالاتر از 2،100 دلار برساند. هفته گذشته سازمان ویزا (visa) اعلام کرد شبکه پرداخت های آن از USD Coin برای تسویه معاملات حمایت کرده و پرداخت با اتریوم برای دریافت خدمات این سازمان امکان پذیر می باشد.

طبق نمودار های تحلیل قیمت رمز ارز ها با توجه به عبور اتریوم از نقطه قوت 2،100 دلار رکورد بعدی این رمز ارز مشهور سطح 2،200 دلارمی باشد، اما اگر عبور از منطقه مشخص شده اتفاق نیفتد قیمت اتریوم اصلاح خورده و به جایگاه 1،980 دلار باز می گردد. برخی از اندیکاتور هایی که تحلیل قیمت اتریوم در آینده را صعودی بیان کرده اند:

 •اندیکاتور MACD ساعتی
 •اندیکاتور RSI ساعتی

شاخص اتریوم در هر دو نمودار بالا تر از خط میانگین اندیکاتور های نام برده قرار گرفته است و به نظر می رسد قیمت در روز های آینده نیز کاملا صعودی می باشد.

 

نمودار تحلیل بلومبرگ

 

دلایل افزایش قیمت اتریوم

با افزایش قیمت بیت کوین بسیاری از سازمان های بزرگ آمریکا به جمع آوری و ذخیره BTC روی آوردند، حال مانند بیت کوین تعداد 400 هزار اتریوم از صرافی کوین بیس خارج شده که همین موضوع یکی از بزرگترین دلایل افزایش قیمت اخیر اتریوم به شمار می رود. طبق داده های سایت CoinMarketCap.com، ارزش بازار اتر حدود 230 میلیارد دلار است. میزان دارایی دیجیتال گری ‌اسکیل (بزرگترین صندوق ارز دیجیتال جهان) به 46 میلیارد دلار رسیده است که طبق گزارش جدید این سازمان مقدار 3 میلیون واحد اتریوم معادل با 6.1 میلیارد دلار از این سرمایه اتریوم می باشد. یکی دیگر از دلایل رشد بازار اتریوم افزایش فعالیت NFT ها می باشد، حوزه دیفای اخیرا با پیشرفت چشمگیری همراه بوده است که جنب و جوش آن در قیمت اتریوم که بستر قرار گیری این توکن ها می باشد تاثیر بسزایی داشته است.