همانطور که همه می دانید بیت کوین توسط فرد ناشناسی که خود را با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو نامیده است خلق شده. به نظر می رسد ساتوشی با ابداع بیت کوین میان برخی از افراد جامعه بسیار مشهور شده است، زیرا در تاریخ 17 سپتامبر، عده ای از دوستداران کریپتو در مجارستان مجسمه ای با ظاهر ساتوشی ناکاموتو ساخته و در پایتخت این کشور یعنی بوداپست نصب کرده اند. جنس این مجسمه تماما از برنز بوده و می توان گفت سازه ارزشمندی است.

 


مجسمه ساتوشی ناکاموتو

تمام افرادی که در حوزه رمز ارز ها فعالیت دارند و تا حدی درباره این عرصه اطلاعات کسب کرده اند، می دانند که ساتوشی ناکاموتو یک فرد یا گروهی ناشناس است که برای اولین بار تکنولوژی منحصربفردی به نام بیت کوین و فناوری بلاک چین را بوجود آورد. مجسمه این شخصیت ناشناس نیز دارای یک چهره بدون ویژگی و منعکس کننده است تا بینندگان هنگام مشاهده آن خود را ببینند. مجسمه ساتوشی ناکاموتو که در پارک گرافیسافت در مجاورت رود دانوب نصب شده است، صورت آن با یک هودی برنز پوشیده شده و لوگوی معروف بیت کوین بر روی قفسه سینه آن قرار گرفته است. از آنجاکه این اولین مجسمه از خالق بیت کوین در جهان است افراد زیادی پس از رونمایی از این مجسمه برنز در بوداپست، با ژست های جالبی مشغول عکس گرفتن شدند.

 

آینده ساتوشی ناکاماتو پس از افزایش قیمت بیت کوین

یکی از سازندگان مجسمه ساتوشی به نام Gyorfi، گفته است این مجسمه برای احترام به ناکاموتو و "افزایش آگاهی نسبت به بلاک چین و ارز های رمزنگاری شده" ساخته شده است. همچنین وی افزود سازمان دهندگان این پروژه ناکاموتو را به مراسم رونمایی دعوت کردند، اما هیچ کس در بین چند صد نفر حاضر نشد به عنوان بنیانگذار بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان ادعایی را مطرح کند.

این امر به شک و شبهه ها در مورد مرگ ساتوشی افزود، اما برخی دیگر نیز عقیده دارند ناکاموتو در قید حیات است اما تمایل به شناخته شدن ندارد زیرا اگر قصد معرفی خود را داشت از ابتدای ساخت بیت کوین خود را معرفی می کرد. نظر شما چیست؟ آیا ساتوشی ناکاموتو هنوز زنده است و در گوشه ای از دنیا در حال ادامه فعالیت های مرموزانه خود است؟ و یا دیگر شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو در این جهان زندگی نمی کند؟