دور دیگری از FUD باعث شده قیمت بیت کوین به زیر سطح مهم 35،000 دلار برسد و فشار بیشتری بر آلتکوین های بازار وارد شود که اکنون با پایین ترین قیمت چند ماهه خود معامله می شوند. در پی ترس سرمایه گذاران و خروجشان از بازار، قیمت BTC به پایین ترین سطح چند ماه اخیر یعنی 32،000 دلار سقوط کرده و بازار رمز ارز ها را در خواب عمیقی فرو برده است. همچنین داده های TradingView نشان می دهد تا قبل از قانون گذاری جدید چین در مورد ممنوعیت ارز های دیجیتال، بیت کوین در سطح حمایتی 40 هزار دلار قرار داشت اما پس از تصمیم گیری جدید چین در مورد پادشاه رمز ارز ها معامله گران بیشتری دچار ترس شده و سرمایه خود را از بازار خارج کردند.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین

با آنکه قیمت بیت کوین به طرز عجیبی کاهش یافته است اما هنوز برخی از تریدر ها عقیده دارند این پایان کار بیت کوین نیست و دوباره شاهد افزایش قیت آن خواهیم بود. ممکن است دلیل عمده این نوع طرز تفکر به خاطر برداشت حجم عظیمی از واحد های بیت کوین توسط نهنگ های بازار باشد که سطح امیدواری تریرد ها را بالا برده اند. بر اساس داده های whalemap، برداشت قابل توجهی از کوین های BTC در قیمت 39 هزار دلاری صورت گرفته است که به احتمال زیاد نقطه قوت بیت کوین می شود. با آنکه بیت کوین دوباره به بالا تر از سطح مقاومتی 35 هزار دلار بازگشته اما هنوز هیچ قطعیتی از قرار گرفتن آن در روند صعودی یا نزولی وجود ندارد. بیت کوین برای بازگشت به روند صعودی نیاز دارد از سطح های مقاومتی 35، 37 و 39 هزار دلار عبور کند تا به سطح حمایتی 40 هزار دلار دست یابد. اما اگر موفق به شکست این سطح های مهم نشده و به جایگاه 40 هزار دلار نرسد، ممکن است شاهد کاهش قیمت بیشتر تا سطح 29 هزار دلار نیز باشیم.

ریزش قیمت بیت کوین بر روند آلتکوین ها نیز تاثیر گذاشته و باعث سقوط کل رمز ارز های بازار شده است، به همین ترتیب در حال حاضر ارزش کلی بازار رمز ارز ها 1.4 تریلیون دلار احتساب می شود که 40 درصد آن تسلط بیت کوین می باشد.