انجین کوین که با نام اختصاری ENJ نشان داده می شود یک توکن مبتنی بر پایه بلاک چین اتریوم می باشد و در حال حاضر با قیمت 2.43 دلار ارزش گذاری شده است. این توکن مشهور در یک ماه گذشته جهش قیمتی شدیدی را مشاهده کرده است که رونق اخیر توکن های غیر مثلی NFT و همکاری انجین کوین با پروژه های مختلف مانند بازی های رایانه ای مشهور از دلایل اصلی رشد 800 درصدی انجین کوین می باشند.

 

 

دلایل رشد اخیر انجین کوین 

قیمت انجین کوین در 5 اسفند 99 به 0.34 و در 25 اسفند 99 به 3.09 دلار رسید که در پی آن حجم معاملات بازار این توکن نیز به اوج خود رسید، این توکن که در بستر اتریوم متمرکز شده است در حوزه دیفای فعالیت می کند. همچنین حوزه دیفای یا توکن غیر مثلی نیز در چند ماه اخیر بسیار سرو صدا کرده و از محبوبیت میان عرصه ارز دیجیتال برخوردار شده است، اما برخی از دلایل رونق بازار انجین کوین و دیفای را برسی می کنیم.

  •    بروز رسانی شبکه انجین کوین
  •    هزینه پایین تراکش ها
  •    افزایش محبوبیت حوزه defi
  •    افزودن انجین کوین به لیست صرافی ها

همچنین  برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: حوزه defi چیست؟

 

 

حذف هزینه های تراکنش

با اضافه شدن جامپ نت به انجین کوین موج جدیدی از تراکنش ها در این بلاک چین خصوصی دیده شد. جامپ نت با ارائه بلاک چین خصوصی اتریوم و استفاده از مکانیزم PoA با بالا بردن سرعت انجام تراکنش ها از هزینه آنها می کاهد به طوری که به صفر برسند. البته این سیستم هنوز راه اندازی نشده و در تاریخ 17 فروردین شروع به فعالیت می کند که در پی آن کاربران می توانند توکن های خود را از هر بلاک چینی به جامپ نت منتقل کنند.

 

 

افزودن انجین کوین به لیست صرافی ها

اواخر اسفند صرافی های کریپتو داتکام و اف تی ‌ایکس اعلام کردند از توکن های انجین کوین حمایت می کنند. همچنین از این پس ENJ به استخر نقدینگی بنکور نیز اضافه شده است که در افزایش قیمت بسیار تاثیر گذار بوده است. صرافی های محبوبی مانند جمینی و هوبی گلوبال نیز امکان معاملات انجین کوین را برای کاربران خود فراهم کرده اند.
 

 

افزایش محبوبیت حوزه دیفای

پیشرفت NFT ها در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال نیز دور از چشم نمی ماند زیرا اخیرا حوزه توکن های غیر مثلی به سرعت رو به توسعه می باشد و با پروژه های مختلفی همکاری می کند. برخی از این پروژه ها Age of Rust ،The Six Dragons و Ludena Protocl هستند که در دنیای گیم بسیار محبوب می باشند. اوج قیمت انجین کوین جایگاه 3.09 بود که در تاریخ 5 اسفند 99 اتفاق افتاد.