قاضی نتبرن در تاریخ 10 آوریل با دستور لغو شش دادخواست سازمان SEC در رابطه با دستیابی به اطلاعات مالی مدیران ریپل جلسه دادگاه را به نفع ripple تمام کرد و از افشای داده های مالی بنیان گذاران ریپل توسط بانک ها جلوگیری کرد. به این ترتیب پس از اولین پیروزی ریپل در دادگاه که در مورد دسترسی وکلای ریپل به اسناد SEC بود، حال این پلتفرم پرداخت مبتنی بر بلاک چین در نبرد قانونی علیه کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده یک پیروزی دیگر ثبت کرده است. به واسطه این برد های اخیر در دادگاه، ریپل به فاصله سه روز رکورد قبلی خود که 1.12 دلار بود را شکست و در حال حاضر با 40 درصد افزایش قیمت در بالا ترین سطح 1.49 دلار ارائه می شود.

 

 

ریپل موفق به کسب چه پیروزی شد؟

به گزارش CryptoPotato در اوایل ماه مارس، سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا شش احضاریه با مظمون درخواست اطلاعات مالی شخصی دو بنیان گذار ریپل به نام های برد گارلینگهاوس و کریستین لارسن را به بانک ها ارسال کرده بود که با اعتراضات دو موسس ریپل همراه شد. برد و لارسن ادعا کرده اند که تمام سوابق لازم در مورد معاملات XRP را ارائه داده اند اما امور مالی شخصی آن ها هیچ ارتباطی با پرونده ندارد و وکلای ریپل درخواست SEC را یک اقدام کاملا نامناسب عنوان کردند. قاضی نتبرن نیز با نظر آن ها موافقت داشت و اعلام کرد که دریافت چنین اطلاعات بانکی شخصی از متهمان غیر ضروری است. وی در این باره افزود:

<< درخواست SEC و احضاریه های شخص ثالث اطلاعات گسترده تری را ارائه می دهند. با این حال این امر منجر به افشای انبوهی از اطلاعات مالی خصوصی می شود و هیچ ارتباطی به اینكه متهمان فردی XRP را به بازار عمومی عرضه یا فروخته اند یا فروش آن را به سرمایه گذاران بالقوه تبلیغ می كنند ندارد. >>

همچنین او پس از اعلام این حکم دستور داد کمیسیون SEC احضاریه ارسال شده را پس بگیرد، این دومین دادگاه ریپل در این هفته برابر SEC است که پیروزی برای ریپل را به ارمغان آورده است. پس از اتمام جلسه دادگاه به نفع برد و لارسن قیمت ریپل 40 درصد افزایش یافت.

 

 

همانطور که می دانید در ابتدای این کشمکش حقوقی کاهش قیمت توکن های اختصاصی ریپل به عمل آمد اما پس دو جلسه پیروزی ریپل در دادگاه توکن های XRP دوباره افزایش قیمت را تجربه کردند و بالاترین نرخ تاریخ خود را به ثبت رساندند.