در طی روند دادگاه ریپل و SEC، ریپل دادخواستی با مظمون علنی نکردن محتوای ایمیل هایش درعموم را داشت که در تاریخ 31 مارس با این درخواست موافقت شد. بنیان گذاران ریپل به نام های کریس لارسن و برد گارلینگهوس ادعا داشتند ایمل های شخصی مربوط به اطلاعات مشتری بوده و نباید در ملا عام قرار بگیرد. پس از موافقت دادگاه با این تنظیم نامه توکن های XRP بیست درصد افزایش قیمت را تجربه کردند و قیمت ریپل به 0.69213 دلار رسید. 

 

 

نتیجه دادگاه ریپل و SEC چه خواهد شد؟

نتیجه نهایی دادگاه ریپل و سازمان بورس اوراق بهادار آمریکا که در ماه دسامبر اتفاق افتاد هنوز مشخص نیست اما تا این مرحله ریپل پیشرفت خوبی داشته و از سقوط توکن های XRP در حین دادگاه جلوگیری کرده است. ریپل پس از اتهام های وارده از سوی کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا افت قیمت شدیدی داشت و صرافی ها فروش توکن های XRP را متوقف کردند یا به حالت تعلیق در آوردند اما با این حال ارزش بازار ریپل 29.2 دلار می باشد و هنوز در جدول 10 ارز برتر جهان رتبه 7 را به خود اختصاص داده است. در کل 4 ایمیل ضمیمه پرونده بود که وکیل های ریپل موفق به کسب اجازه دادگاه در رابطه با حذف دو عدد از ایمیل ها شدند. محتوای ایمیل های حذف شده به شرح زیر می باشد:

   •    ایمل مدیر عامل ریپل برد گارلینگهوس و فردی ناشناس
   •    ایمیلی میان افراد ناشناس که در باره شرایط عمومی توکن XRP صحبت کرده بودند

 


با این حال سازمان SEC همچنان در موضع خود مانده و عقیده دارد دو ایمیل مربوط به اطلاعات شخصی مالی کریس لارسن و استراتژی های مربوط به این شرکت نباید حذف شوند. وکیل های ریپل نیز فعلا در حذف دو ایمل دیگر موفق نبوده اما به گفته آن ها هر 4 سند به دادگاه ارائه داده شده است اما سندها حقوقی و قضایی نیستند و نباید در دسترس عموم قرار بگیرند.

همچنان درگیری میان ریپل و سازمان SEC برقرار است و هیچ یک از این دو قصد صلح و تمام کردن دادگاه را ندارند. در نتیجه همه چیز بستگی به نظر قاضی و حکم نهایی این پرونده دارد اما در حال حاضر از ارزش ریپل و توکن های XRP کم نشده است.