تتر که با نماد tether نشان داده می شود یکی از انواع ارز های دیجیتال می باشد که در سال های اخیر نظر افراد بسیاری را جلب کرده است، ویژگی اصلی این رمز ارز نسبتا جدید ثبات قیمت آن بوده. به طوری که ارزش هر توکن USDT برابر با یک دلار آمریکا می باشد، همین امر سبب شده فعالان ارز دیجیتال رمز ارز تتر را به عنوان دلار رمز نگاری شده بشناسند.

 

 

ارزش بازار تتر از ۱۰ میلیارد دلار عبور کرد


همراه با توجه افراد مختلف به تتر، ارزش بازار این رمز ارز رشد قابل توجهی از ابتدای سال 2020 داشته و در حال حاضر ارزش آن نزدیک به 11 میلیارد دلار اعلام شده است. طبق داده های شرکت مساری ارزش بازار تتر اولین بار است که از رقم 10 میلیارد دلار عبور می کند. جالب است بدانید که ارزش بازار این ارز دیجیتال پیش از سال جاری نزدیک به 4.1 میلیارد دلار بوده، اما پس از گذشت 7 ماه رشدی 144 درصدی را تجربه کرده و به رقم فعلی یعنی 11 میلیارد دلار رسیده است.

البته باید بدانید که گزارش های دیگری نیز از بازار تتر وجود دارد که ارزش آن را 9 میلیارد دلار اعلام کرده اما معتبر ترین آن ها رقمی نزدیک به 11 میلیارد را نشان می دهد. بالا رفتن ارزش بازار تتر سبب شده که این ارز دیجیتال در کنار دیگر رمز ارز های محبوب (بیت کوین و اتر) بازاری به ارزش بالای 10 میلیارد دلار داشته باشد، قیمت تتر در تمامی سال ثابت بوده و با نوسانات خیلی کمی مواجه می شود به همین دلیل از ثبات قیمتی برخوردار است.

 


ارزش بازار ارز های دیجیتال باثبات


در سال 2020 میلادی ارز های دیجیتال دیگری نظیر یو اس دی کوین و بایننس یو اس دی موفق شده اند رشد قابل توجهی داشته باشند، هر دو این رمز ارز های به عنوان استیبل کوین یا ارز دیجیتال باثبات شناخته می شوند.

 


یو اس دی کوین دومین ارز دیجیتال باثبات بازار رمز ارز ها بوده که روند رشد خود را از سال 2018 آغاز کرده و امروزه ارزش آن به بیش از 900 میلیون دلار رسیده است، اما بایننس یو اس دی در این بازار جایگاه چهارم را داشته و امروزه ارزش آن برابر با 166 میلیون دلار است. به طور کلی می توان گفت اکثر استیبل کوین ها در سال 2020 میلادی رشد قابل توجهی داشته اند و ارزش بازار آن ها همچنان رو به افزایش می باشد.