در حالی که گروه گاو ها در تلاش اند قیمت بیت کوین را به بالای 50 هزار دلار سوق دهند، اکثر آلتکوین های بازار روندی کاملا صعودی را در پیش گرفته اند و سود های دو رقمی از خود به جای گذاشته اند. آلتکوین ها با عمکرد فوق العاده ای که اخیرا از خود نشان داده اند از اولین رمز ارز جهان پیشی گرفته و دو برابر بهتر از BTC بازدهی داشته اند. امروز 25 اردیبهشت ارز هایی مانند اتریوم، دوج کوین، کاردانو و سایر آلتکوین ها همه در روند صعودی قرار دارند.

 

 

آلتکوین ها بر فراز قله قرار دارند

بیت کوین همچنان درصدد تغییر جهت از روند نزولی به صعودی است که آلتکوین های مشهور بازار روزبروز با افزایش قیمت مواجه می شوند. در این حین انتشار خبر لیست شدن دوج کوین در صرافی کوین بیس، مصادف شد با علاقه مندی هر چه بیشتر سرمایه گذاران به این میم کوین و رشد 47 درصدی اخیر دوج کوین. همچنین ایلان ماسک طبق معمول دوباره با توییت جدید خود بر قیمت دوج کوین تاثیر زیادی گذاشت و از ادامه روند نزولی دوج جلوگیری کرد، در این توییت ایلان ماسک اعلام کرده است تصمیم دارد سیستم تراکنش های دوج را توسعه بدهد و بر روی آن کار کند. پس از انتشار این توییت دوج کوین که در روند نزولی قرار داشت با یک رالی قیمتی مواجه شد.

از سوی دیگر ملکه رمز ارز ها در طی یک هفته سه بار رکورد خود را شکست و امروز نیز 4 درصد رشد قیمت را تجربه می کند، قیمت اتریوم دو هفته اخیر همچنان صعودی بوده و از تلاشش برای دستیابی به جایگاه های بالا تر نکاسته است. بالاترین مرز قیمتی اتر 4،370 دلار است که هنوز در همین محدوده خرید و فروش می شود و پایین تر از 3 هزار دلار ثبت نشده است. هفته ها است که معامله گران بیت کوین چشم انتظار یک جهش قیمتی و پایان دادن به روند نزولی آن هستند، اما تلاش های BTC برای بازگشت به سطح 60 هزار دلار بی فایده بوده و در حال حاضر به زیر کانال 50 هزار دلار سقوط کرده است. داده های Glassnode نشان می دهد با توجه به کاهش قیمت بیت کوین در هفته های اخیر اغلب سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال به سمت اتریوم کشیده شده و ارز های خود را به اتر تبدیل می کنند. برخی از آلتکوین هایی که در بازار عملکرد مثبت دارند در زیر نام برده شده است:

 

  •  کاردانو 20+ درصد
  •  پولکادات 15.3+ درصد
  •  اتریوم 4+ درصد
  • دوج کوین 3+ درصد

 

 

همانطور که مشاهده کردید آلتکوین های بزرگ بازار در روند صعودی قرار دارند، این در حالی است که قیمت بیت کوین منفی 2 درصد ثبت شده است. داده ها نشان می دهد در حال حاضر ارزش کلی بازار رمز ارز ها 2.307 تریلیون دلار می باشد که تسلط بیت کوین از این عدد تنها 40 درصد احتساب شده است، این یعنی رشد بازار کریپتو به بالای 2 تریلیون دلار مدیون عملکرد اخیر آلتکوین ها است.