پروژه سند باکس SandBox به تازگی اعلام کرده است برنامه ای مبنی بر سرعت بخشیدن به استارت آپ های حوزه متاورس را دارد که مبلغ 50 میلیون دلار را برای این پروژه های در حال تاسیس اختصاص می دهد.

پروژه سند باکس و شرکت های سرمایه گذار

شرکت Animoca brands که یک شرکت هنگ کنگی می باشد و فعالیت زیادی در زمینه ساخت بازی را در این صنعت دارد قرار است با شرکت سرمایه گذاری Brinc در این پروژه با یکدیگر همکاری داشته باشند و سالیانه 30 تا 40 استارت که مرتبط با بلاک چین انتخاب شده را مورد حمایت قرار دهند، Manav Gupta مدیر عامل شرکت Brinc بر این معتقد است که گسترش فضای متاورس در دراز مدت به محیط زیست کمک می کند، زمانی که سفر های کاری کمتری وجود داشته باشد و یا کالا های فیزیکی و حتی آثار هنری فیزیکی کمتری ساخته شود، می تواند تا مقدار زیادی گاز کربن را کاهش دهد که این موضوع مهم و قابل توجه به حفظ سلامت زمین کمک بسیاری می کند. این همکاری که در راستای شتابدهی بر روی پلتفرم لانچ پد لونا Lunchpad luna اجرا می شود، قابل ذکر است این پلتفرم تنها یک تشابه اسمی با شبکه لونا است و به آن ارتباطی ندارد.
مبلغ اولیه برای پروژه های مهم 25000 دلار در نظر گرفته شده است که بسته به عملکرد پروژه می تواند این مبلغ افزایش یابد. این مبلغ به شکل توکن سند و زمین های مجازی در دنیای بازی سند باکس پرداخت می شود، علاوه بر این پروژه های برتر از مزیت های بیشتری مثل مبلغ سرمایه گذاری بیشتر و دسترسی به مشاورین مجرب برخوردار خواهند شد.
بنیان گذار سند باکس، سباستین بورگ Sebastien borget اعلام کرد به غیر از کسب درآمد با پروژه سند باکس sandbox این برنامه برای حمایت از کسانی که ایده ای نو در راستای کار آفرینی دارند راه اندازی شده است که استارت آپ ها از سراسر دنیا می توانند ایده های خود را محقق کنند و در ادامه گفت: ما مشتاق حمایت از استار آپ های کمتر دیده شده در این حوزه هستیم تا از قابلیت های زیادی که در دنیای سند باکس قرار دارد، استفاده کنند و به تحقق جاه طلبی های خود برسند.
این برنامه شروع شده است و قرار بر این است اولین سرمایه گذاری ها تا 3 ماه دوم 2022 ادامه پیدا کند و تمرکز این برنامه حمایتی بر روی توسعه حوزه متاورس به صورتی است که متعلق به هیچ نهاد واحدی نباشد و به اصطلاح آن را متاورس باز نامیده اند.